Rusëve, mesa duket, u pëlqen të bëjnë ski me kostume plazhi.

Në resortin siberian të Sheregeshit, 1525 persona u zhveshën pavarësisht temperaturës 5 gradë Celsius.

Skiatorët festuan përfundimin e dimrit duke thyer rekordin e mëparshëm, që e mbanin po vetë, për numrin më të madh të skiatorëve pothuajse nudo.

Njëra nga vajzat tregon arsyet pse mori pjesë në këtë zbritje me ski: “Dielli është si në Tajlandë, bora është si në Siberi dhe festa është si në Ibiza. Nuk ka gjë më të bukur”.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”1391″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_imagebrowser” ajax_pagination=”0″ order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook