Lëkundjet e shumta të tërmetit janë ndjerë këto dy javët e fundit në Tiranë, Durrës dhe zona të tjera të Shqipërisë.

Tërmeti i datës 4 korrik, bëri që njerëzit të dilnin nga ndërtesat.

Një tërmet i fortë ra dhe ditën e sotme me një magnitudë 4.7 ballësh i gradës rihter.

Epiqendra e tërmetit ka qenë në Rrogozhinë në një thellësi prej 5 kilometrash.

Disa prej institucioneve kanë vendosur që të lenë të lirë punonjësit.

Ndryshe nga hera e kaluar, këtë herë nuk pati ndërprerje të sinjaleve telefonike.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook