Një grua ka ndarë ndryshimin e saj dramatik para dhe pas humbjes së peshës pasi iu nënshtrua operacionit.

Jessica Valitutto peshonte 146 kg dhe thotë se ka humbur 89 kg pasi iu nënshtrua në operacioni për heqjen e shtresës dhjamore në vitin 2010.

Ajo ka ndarë ndryshimin me fansat në Instagram dhe tha se kirugjia e ndihmoi shumë por i duhej të punonte akoma më shumë për të hequr peshën e mbetur dhe kjo për të nuk ishtë një mrekulli.

 Jessica ju nënshtrua një diete me karbon të ulët dhe punoi me trajner profesional.

 në fund e kuptova se gjëja e vetme që mund të bëni është që të dini qëllimet tuaja e të jeni të duruar. Nuk duhet të hiqni dorë në gjysmë të rrugës. Jini të durueshëm. Hani në mënyrë të shëndetshme dhe në përputhje me qëllimet tuaja si edhe merrni seriozisht ushtrimet fizike”, u shpreh ajo.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”1525″ sortorder=”14561,14557,14558,14559,14560″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_imagebrowser” ajax_pagination=”0″ order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Për të maPër të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook