Një mbështetje e fuqishme për Napolin vjen nga Brazili, pikërisht nga bukuroshja Dessa Nunes.

Modelja braziliane njihet si mbështetëse e zjarrtë e skuadrës napolitane dhe për ta vërtetuar këtë ajo poston foto apo video të ndryshme me fanellën e ekipit ky luan Elseid Hysaj.

Kujtojmë që Napoli do të përballet në transfertë me Cagliarin në ndeshjen e javës së 16 të Serie A, e cila do të luhet në orën 18:00. Napoli pozicionohet në vendin e dytë, 9 pikë më pas se Juventus.