Një djalë nga Nigeria ka varrosur babain e tij brenda një makine luksoze, në vend të një arkivoli.

Arsyeja është pasi një “zakon” i tillë është edhe traditë për vendin ku jeton.

Djali i pasur, i identifikuar vetëm si Azubuike, humbi babanë e tij, në pleqëri, por sipas raporteve lokale gjithmonë i kishte premtuar atij se një ditë se do të blinte një makinë.

Pasi i ati vdiq në fshatin e Ihiala, Azubuike raportohet se bleu një BMW me vlerë 88,200 dollarë.

Ndaj ai e nderoi babain duke i blerë makinën luksoze për udhëtimin e tij të fundit dhe e vendosi brenda.

Një foto e pabesueshme tregon momentin e funeralit ndërsa makina futet në varrin e madh 6 metra të thellë.

Foto është bërë virale në rrjetet sociale.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook