Fëmijët e pasur shqiptarë kanë tërhequr sërish vëmendjen e mediave të huaja.

Prestigjozja britanike, “DailyMail” ka publikuar një artikull kushtuar fëmijëve më të pasur të Shqipërisë, në fotot e postuara nga faqja “Rich Kids of Albania” në Instagram.

Mënyrat krijuese për të nxjerr në pah paratë e tyre, ku në një prej fotove shihet një vaskë e mbushur me para dhe mbi to i ulur një shqiptar, i ka bërë përshtypje medias pritanike.

“Paratë lumë, makina super të shtrenjta, ja si fëmijët e pasur shqiptarë tregojnë me lavdi pasurinë e tyre”, shkruan “DailyMail”.

Për më tepër mund të shihni dhe fotogalerinë e mëposhtme, të publikuar nga “DailyMail”.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”815″ sortorder=”8429,8426,8427,8428,8430,8431,8432,8433,8434,8435,8436,8437,8438,8439,8440,8441,8442,8443,8444,8445″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_imagebrowser” ajax_pagination=”0″ order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook