Reshjet e borës kanë përfshirë me intenditet zonë veri-lindore, duke shkaktura vëshitirësi në aksin Fushë-Dukagjin-Tuneli i Kalimashit i Rrugës së Kombit.

Në rrugë janë vendosur mjete borëpastruese, pasi trashësia e borës ka arritur në 5 centimetra.

Qarkullimi është vështirësuar më së shumt,i për shkak të mjegullës dhe drejtuesve të makinave u kërkohet të tregohen të kujdesshëm e të lëvizin me pajisje dimërore.

Pritet që reshjet të vijojnë edhe në orët e natës, ndaj autoritetet bëjnë thirrje që të bëhet kujdes.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”1068″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_imagebrowser” ajax_pagination=”0″ order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook