“History Supreme” është jahti më shtrenjtë në botë.

Ai është rreth 30 metra i gjatë, është i veshur me 100 kilogramë flori, platin dhe gurë të çmuar. Ky jaht kushton plot 3,4 milardë euro shkruan Tg.com.

Dhoma e gjumit kryesore brenda saj si dekor ka edhe disa eshtra dinosaurësh, të marra nga “Tirannosaurus Rex”, që u gjet në Arizonë.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook