“My Place Soho” një bar kafe në Londër me pronar Sam Maqedonci dhe Dini Shahini, fitoi çmimin “Caffeshop of the year “ nga “London Lifestyle Awards”.

Ky është viti i dytë që “My Place Soho” fiton vendin e parë si bari më i mirë. Që prej shtatë vjetësh, London Lifestyle Awards zgjedh ata që kanë ndikim në jetën kulturore e sociale të Londrës.

“My Place Soho” e ka dëshmuar që disa vjet që Londra do të ishte një vend më i varfër pa të. I ndodhur në Theatreland të Londrës, në My Place mund të hash darkë ose të pish diçka nën shoqërinë e të ftuarve të ndryshëm.

Ofron një menu të gjerë të verës dhe një koktej bar që shërben një gamë të gjerë të pijeve të shijshme, duke përfshirë martinët, mojitos dhe klasike të tilla italiane si negroni ose Aperol Spritz.

Është e hapur 7 ditë në javë dhe qëndron e hapur deri vonë, deri në orën 11:30 çdo natë!

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”582″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_imagebrowser” ajax_pagination=”0″ order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

 
Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook