Fotoja virale që pushtoi rrjetin,  ku kreu i PD-së, Lulzim Basha shfaqej duke fjetur në sediljen e një avioni, ka reaguar edhe zv.kryeministri, Erion Braçe.

Nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale Braçe ka publikuar foton e liderit të PD-së, nuk kursen ironinë, ndërsa përmes hashtagut të përdorur krahas fotos, shkruan që gjumi të rrit.

Njerez te poshter, te pashpirt;

#GJUMITERRIT!

Boll bete sikur nuk flini asnjehere ne krevat!

Dhe mos beni si te zhgenjyer nga
Revolucioni! Revolucioni vazhdon!