Ka përfunduar ndeshja e parë çerekfinale e Botërorit ku Franca ka mposhtur me rezultatin 2-0 Uruguajn.

Ka qenë Varanë, i cili ka zhbllokuar rezultatin në minutën e 40′ pasi shfrytëzoi shtatlartësinë për të shënuar me kokë.

Në minutën e 61’ Franca ka shënuar golin e dytë dhe të qetësisë përballë Uruguait. Ishte Giezmann ai i cili shënoi një gola falë gafës së pafalshme të portierit uruguaian Musleras.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook