Pak minuta më parë ndodhi një grabitje në Durrës por një tjetër grabitje është shënuar në Fushë-Krujë ku disa persona të maskuar kanë vjedhur një makinë në pronësi të një kuksiani.

Dy persona me maska kanë grabitur makinën  tip ‘Benz’ me targa AA046TA. Ngjarja është shënuar në Thumanë, rreth orës 21:30 të kësaj të shtune.

Teksa makina ishte në ecje e sipër, grabitësit i kanë bllokuar rrugën dhe e kanë zbritur më forcë shoferin  nga automjeti. Pas grabitjes, personat e maskuar kanë marrë mjetin dhe janë larguar. Identiteti i pronarit të mjetit ende nuk është bërë i ditur. Policia ka ngritur pika kontrolli dhe po punon për identifikimin dhe kapjen e autorëve.