Kapiteni i ekipit italian, Davide Astori është ndarë nga jeta në mënyrë të papritur dhe kjo tragjedi ka tronditur futbollin italian.

Pas lajmit për vdekjen e kapitenit të Fiorentinës në moshën 31-vjeçare, është shtyrë ndeshja midis Udineses dhe Fiorentinës e cila do të luhej në orën 15:00.

Një tjetër ndeshje e zyrtarizuar që është shtyrë është dhe ajo midis Genoas dhe Cagliarit, teksa akoma nuk ka një reagim zyrtar për ndeshjet e tjera.

Image

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook