Ballina Galeri FOTO/ Fshati shqiptar, perla e braktisur e Ballkanit

FOTO/ Fshati shqiptar, perla e braktisur e Ballkanit

Shqipëria provon të jetë një vendi i pazbuluar edhe nga vetë populli i saj, dëshmi për këtë është ky fshat i braktisur, një perlë e vërtetë.

Shumë fshatra, ndonëse të braktisur, mbartin pamje të jashtëzakonshme të cilat nuk duhen humbur.

Fshati në zonën e Pukës në Shqipëri është fotografuar duken na lënë të mahnitur nga bukuritë mbresëlënëse.

Një fshat i harruar, por gjithashtu një pasuri historike që do t’iu mrekullojë.

Fshatrat në Shqipëri vazhdojnë të jenë akoma shumë të varfra dhe me pak banorë, pasi shumica e njerëzve janë dyndur në qytete me shpresën e një jete më të mirë.

Vizitorët e huaj, mund të jenë eksploruesit e vetëm, të cilët herë pas here, na kujtojnë dhe zbulojnë thesaret e paçmueshme të Shqipërisë.

 

FOTO/ Shfaqet në publik Adriatik Llalla, kapet “mat” në kafe duke biseduar me….

“Kush mban përgjegjësi për mospërmbushjen e standardeve të sigurisë në shkolla?”

U shtrua me urgjencë në spital, kjo është gjendja shëndetësore e Tinka Kurtit

Grabitje me maska në Fier, ja shuma që u mor nga pika e këmbimit valutor

Familjarët e Klemend Balilit padisin policinë, gjykata pezullon urdhrin e Haki Çakos

Kryemadhi mesazh për të rinjtë: Dilni protestoni për Shqipërinë që ëndërroni, mos lejoni kërcënimet e Ramës…

Donald Lu ka një mesazh të fortë për klasën politike: Jepini fund …

Raporti/ Cilat janë degët më të kërkuara nga studentët?

Tinka Kurti shtrohet me urgjencë në spital, mjekohej prej kohësh nga….

Acari “pushton” Shqipërinë, sinoptikantët bëjnë me dije se…

Artikulli paraprakFotografi realizoi mbi 40 foto ‘të paligjshme’, mund t’i kushtonin jetën
Artikulli tjetërU bëri ‘zbor’ 20 policëve austriak, 35-vjeçari shqiptar bie në pranga