Ballina Galeri FOTO/ “National Geograhic Travel” sjell pamjet më mahnitëse të vitit 2018

FOTO/ “National Geograhic Travel” sjell pamjet më mahnitëse të vitit 2018

 

National Geographic Travel” ka nisur konkursin e tij vjetor të fotografisë.

Garuesit e kualifikuar mund të paraqesin foto për tre kategori të konkursit: natyrën, njerëzit dhe qytetet.

Fotografi që merr çmimin e parë do të fitojë 10 000 $ dhe do të ketë imazhin e tij të botuar në “Nat Geo” në internet.

Ndërkohë fotot e prezantuar deri më tani tregojnë nga një ylber mahnitës mbi Kanionin e Madh deri te një trëndafil në lulëzim në Japoni.

Picture 1 of 10

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook