Ballina Aktualitet Inagurohet “Sheshi Skënderbej”, pamjet spektakolare gjatë ceremonisë

Inagurohet “Sheshi Skënderbej”, pamjet spektakolare gjatë ceremonisë

SHPËRNDAJE

“Sheshi Skënderbej” është inaguruar mbrëmjen e djeshme me shumë e shumë njerëz të mbledhur për ta parë dhe shijuar programin festiv që Bashkia e Tiranës kishte përgatitur.

Duke nisur nga flamuri kuq e zi që përshkoi nga Bashkia deri tek qendra e sheshit duke u valvitur dhe shoqëruar nga himni jonë ishte hapja e spektaklit që do kthehej në një festë që i mungonte qytetit prej disa kohësh. Veliaj mori fjalën dhe vendosi të jepte mendimin e tij për sheshin dhe ndryshimet që janë bërë.

Unë këto ditë kam dëgjuar akuzat, histerinë, fantazitë e shfrenuara edhe para pak minutash. Edhe pse e kanë kapur këtë komb peng prej 27 vitesh, nuk munguan që të hidhnin helm edhe për këtë projekt. Por kam dëgjuar më fort, jo këtë minorancën e zhurmshme por atë shumicën e heshtur që shfaqet sot. Kam dëgjuar mirësinë, inkurajimin, bekimin e të gjithë njerëzve të mirë të këtij qyteti që fatmirësisht janë shumica dërrmuese e qytetit tonë. Unë e kam dëgjuar zhurmën, edhe për këndin e lodrave, edhe për Pazarin e Ri dhe për Unazën e Vogël, edhe për Parkun Olimpik, por di t’ju them që Shqipëria që fiton është Shqipëria e punës, jo Shqipëria e zhurmës. Ndaj sot kam një thirrje publike për të gjithë, të majtë dhe të djathtë, të zhurmës dhe të punës, ka ardhur koha që përtej cic miceve, të jetë Tirana, përtej zhurmës të jetë Shqipëria e përtej sherreve të jetë kombi ynë I madh, kombi shqiptar.”

Pamjet spektakolare të krijojnë tamam idenë e një kryeqyteti europian.

SHPËRNDAJE

FOTO/ “Të lënë në mëshirë të fatit dhe të harruar nga të gjithë”, fëmijët romë të shtrirë në qendër të Durrësit

Paralajmërimi i fortë i Bashës: Ja ç’do të ndodh të hënën…

VIDEO/ Shokon Big Mama: Deri dje më thonin motër, sot krejt po ma lypin

Ndarja me moderatoren, Vin Veli e pranon publikisht: Po, e kam tradhtuar Borën

Tronditet Kanadaja, gjendet i vdekur në banesë miliarderi i “Apotex” dhe gruaja e tij, dyshohet se mund të jenë vrarë

Gazetari investigativ plas “bombën” e rradhës: Ja kush mund ta fundosë Saimir Tahirin

Petrit Vasili: Mirë që Rama shkel mbi Komisionin e Venecias, po ambasadorët ç’hall kanë që e pranojnë?

Takim i paparalajmëruar mes ambasadorit Donald Lu dhe Presidentit Meta

VIDEO/ U arrestua se fyeu grekët, shqiptarin e ndjek fati i keq edhe pasi del nga burgu. Ja çfarë i ndodhi

VIDEO/ Në Rumani këndohet shqip, “Nëntori” i Arilenës mahnit publikun vendas dhe jurinë e “The Voice”

Artikulli paraprakMinistri i Metës paralajmëron prerë Edi Ramën: Reflekto, përndryshe…. (Mesazhi i koduar që i jep)
Artikulli tjetërManjani publikon “treguesin më të sinqertë të fushatës”: Politikë antikombëtare