Ballina Bota Pamje të mrekullueshme, shihni si duket Roma e “pushtuar” nga dëbora (Foto)

Pamje të mrekullueshme, shihni si duket Roma e “pushtuar” nga dëbora (Foto)

Stuhia siberiane e paralajmëruar prej një jave nga meteorologët, përveçse ka sjellë probleme me qarkullimin në kryeqytetin italian, Romë, ka ofruar edhe pamje mahnitëse.

Kryeqyteti italian është zgjuar “i bardhë” këtë mëngjes dhe nga Koloseumi deri në bregdet është parë një entuziazëm i rrallë nga qytetarët që kanë dalë të shijojnë motin e pazakontë.

Picture 1 of 8

The Colosseum covered by snow during a snowfall in Rome, Italy, 26 February 2018. Schools and public offices were closed and snow-removal crews were in place as Rome was on high alert for a first winter blast. Snowfall last week in Rome brought the capital to a standstill for days. ANSA/ANGELO CARCONI

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook