Ballina Galeri Vajza e kryeministrit publikon fotot, a është kjo vila e Edi Ramës...

Vajza e kryeministrit publikon fotot, a është kjo vila e Edi Ramës në Surrel?

SHPËRNDAJE

Një nga objektet që është bërë “shënjëstër” e debateve të kundërshtarëve politikë të kryeministrit Rama, por dhe e shumë qytetarë të ndryshëm, pa dyshim që është shtëpia e tij në Surrel, duke marrë parasysh dhe faktin që është e para e atij lloji në vendin tonë.

Ndërtesa e cila është unike në Shqipëri dhe ka një arkitekturë mjaft të veçantë ka shtyrë më tepër kuriozitetin edhe pas deklaratave të kryeministrit ku e përshkruante si “një shtëpi të ndërtuar me beton, pa suva, pa dritare dhe pa mobilje”.

Vajza e bashkëshortes së kryeministrit Rama, Rea Xhillari, ose thjeshtra, ka publikuar disa foto  të një ndërtese në “InstaStory”, e cila shihet se është mjaft e ngjashme me përshkrimin e bërë nga kreu i Qeverisë të shtëpisë në Surrel.

Gjelbërimi, mobiljet e thjeshta prej druri dhe muret e betonizuara, pa hezitim të bëjnë të mendosh se kemi të bëjmë me shtëpinë e kryeministrit Rama në Surrel. 

 

 

Comments

comments

SHPËRNDAJE

“Lexon Kadarenë dhe dëgjon Eliza Dumin”, kush është Sladjana Stojiljkoviç, vajza serbe që po studjon gjuhën shqipe në Beograd

VIDEO/ Ministrja e Drejtësisë i përgjigjet denoncimit të qytetarëve, shkarkon “live” 3 zyrtarët e Hipotekave

Rama bën për “ujë të ftohtë”profesorët e Akademisë së Shkencave: Institucion i rrënuar, kufoma e vetvetes

Urdhëroi vrasjen e 8 mijë burrave myslimanë, Gjykata e Hagës dënon me burg të përjetshëm “Kasapin e Bosnjës”, Ratko Mlladiç

DOSSIER/ Si u vra Vasil Shanto, simbol i rezistencës shqiptare në Luftën e Dytë Botërore

“Jo vetëm gjoba, por dhe…”, Policia Rrugore prezanton Lotarinë e Radarit: Ja çfarë do të fitojnë 20 shoferët më të mirë

“Kemi një vit e gjysmë pa u paguar”, punonjësit e 55 kompanive të By-Passit të Fierit e Vlorës në protestë

Sapo kishte dalë nga burgu, kapet sërish i “forti” shqiptar në Itali. Policia i zbulon kokainë, armë dhe mijëra euro në banesë (Foto)

Skandali/ Ja sa duhet të paguash në spital për t’u futur në operacion pa radhë e pa asnjë dokumentacion (Video)

“Do ta vrasim të birin e kokëmushkës amerikane”, ISIS kërcënon me jetë djalin e Donald Trump, alarmohet Shtëpia e Bardhë

Artikulli paraprakFOTO/ Superaksion në qendër të Durrësit, policë me maska kontrolle të befasishme ndaj makinave luksoze
Artikulli tjetërChampions League/ Real dhe Manchester City e nisin me fitore, Napoli humb përball Shakhtarit, Tottenham dhuron spektakël (Video)