Gazetarja e njohur shqiptare, Rudina Xhugna, teksa ka qenë e ftuar në emisionin “Kush vjen për drekë” së bashku me bashkëshortin e saj, Dritan Hila, ku përveçse gatuan pjatat e tyre të preferuara, folën dhe për jetën e tyre personale.

Kur u pyet nga moderatorja e emisionit, nëse konsumonte duhan, gazetarja rrëfeu se e kishte lënë para disa kohësh, pasi e bija e saj 4-vjeçare, Alana, e cila ia kishte kërkuar në ditëlindjen e saj.

“Sakrifica më e madhe që kam bërë për vajzën është lënia e duhanit”, u shpreh Rudina në emision.

‘Më tha: ‘Dua të lësh cigaren sepse nuk dua që të sëmuresh!’ Më preku shumë!’, shtoi më tej gazetarja.

Nga ajo ditë, Rudina Xhunga nuk pi më cigare dhe përveç kësaj, ka zgjedhur një mënyrë për të edukuar të bijën përmes kësaj:

“Që atëherë unë e lashë cigaren dhe kam vendosur një qyp balte, ku fus lekët dhe i them: “Këto lekë do t’i kisha harxhuar për cigare”, rrëfen Rudina.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook