Një punonjës pastrimi, ka gjetur një qese të zezë mbeturinash të mbushur plot me mijëra paund me vlerë prej 8 mijë eurosh.

Mirëpo, punonjësi Kevin Ball, e ka dorëzuar qesen tek kompania ku punonte, e më pas kjo kompani ia ka dorëzuar policisë së Lancashirit në Angli, për të gjetur pronarin e saj.

Pasi kaluan disa muaj dhe askush nuk u paraqit për qesen me para, punëtorët e kompanisë që mblidhnin plehra i kanë ndarë ato mes tyre.

Ato i kaluan në bankë paratë, duke i kthyer ato në para të pastra dhe një pjesë prej tyre, i dhuruan për bamirësi.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook