Avokati Genc Gjokutaj ka qenë i ftuar në emisionin “360 Gradë” e drejtuar nga Artur Zheji në Ora News.

Gjokutaj tha se Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme u zgjodh nga ajo mazhorancë që i përplasi në fytyrë Prokurorisë.

“Nëse Marku do të bëjë lëvizjet në Prokurorinë e Krimeve të Rënda atëherë kjo do të thotë se kjo ndërhyrje po bëhet sepse duhet shpëtuar dikush me urgjencë dhe dihet se kush është”, tha avokati.

“Lëvizjet e prokurorëve duhen bërë me evidenca, me analiza pune. A ka pasur referenca konkrete në lidhje me këto lëvizje”, shtoi Gjokutaj.  

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook