Policia e Lushnjes ka arrestuar shtetasin 55-vjeçar Guxim Çela banues në fshatin Kurtin, Lushnje pasi ka ushtruar dhunë ndaj inspektorëve të ndërtimit duke i goditur me grushta.

Inspektorët ishin në terren për verifikime. Shtetasi M.Xh, 58 vjeç, me detyrë inspektor i mbrojtjes dhe menaxhimit të tokës në njësinë administrative Hysgjokaj Lushnje u godit nga 55-vjeçari për motive të dobëta.

Sipas njoftimit të policisë bëhet me dije se Çela u konstatua duke ndërtuar një objekt pa leje.

Njoftimi i policisë:

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Lushnje ndaluan shtetasin e shpallur në kërkim:

Guxim Çela, 55 vjeç, banues në fshatin Kurtin, Lushnje.

Ky shtetas në datën 06.12.2017 në fshatin Kurtin, për motive të dobëta ka goditur me grushta shtetasin M.Xh, 58 vjeç, me detyrë inspektor i mbrojtjes dhe menaxhimit të tokës në njësinë administrative Hysgjokaj Lushnje, pasi u konstatua duke ndërtuar një objekt pa leje.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Lushnje për veprat penale “Ndërtim i paligjshëm” dhe “Goditje për shkak të detyrës” parashikuar nga Nenet 199/a dhe 237 të Kodit Penal.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook