Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Angli ku një bandit ka nxjerrë hanxharin dhe ka goditur një kalimtar të rastësishëm.

Ngjarja ka ndodhur në qendrën e qytetit të Birminghanmit.

Viktima pasi u godit u largua nga aty, kurse banditi e ndoqi nga pas, ndërsa kalimtarët vetëm shikonin.

Policia është njoftuar për ngjarjen, por nuk mori vesh se çfarë kishte ndodhur me sulmuesin dhe viktimën.

Sipas policisë një 15-vjeçar është shoqëruar në komisariat, por që nga raportimet asnjë nuk besohet se është plagosur.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook