Një ngjarje është rregjistruar në Korçë. Një i ri rreth 21 vjeç ka hyrë në banesën e një 62 vjeçare ku pasi i ka zbrazur kuletën i ka marr dhe kartën e kreditit.

Nga burimet zyrtare mësohet se i riu me inicialet J.XH ka hyrë në shtëpin e të moshuarës duke i vjedhur portofolin ndërsa bashk me portofolin ka arritur të marrë dhe kartën e bankës.

 

NJOFTIMI I POLICISË
Më datë 26.07.2017, u referuan materialet në Prokurorin e Rrethit Gjyqësor Korçë, për shtetasin J.XH vjeç 21 , banues në Korçë, pasi dyshohet se ka bërë kallëzim shtetasi GJ.V, vjeç 54, banues në Korçë, se në lagjen 12, në banesën e motrës, I.V, vjeç 62, ka marrë një portofol, ku ishte karta e kreditit, me të cilën ka tërhequr nga bankomati. Neni 134 i Kodit Penal.