Policia greke, ka bërë të mundur arrestimin e 4 shqiptarëve, të shpallur në kërkim për trafik droge dhe vjedhje.

4 shiptarët e arrestuar, të shpallur në kërkim më herët, identiteti i të cilëve nuk është bërë ende me dije janë arrestuar sot nga policia greke.

Një prej tyre ishte i kërkuar në Belgjikë me urdhër arresti europian, ndërsa një tjetër i dënuar më parë me 5 vite burg për trafik droge në Greqi, e dy të tjerët të kërkuar për vjedhje po në shtetin helen.

1. Shqiptar 41-vjec, i kerkuar ne Belgjike me urdher arresti europian per trafik droge dhe vjedhje.

2. Shqiptar 33-vjec, i denuar ne Greqi me 5 vjet e 6 muaj burg dhe 10.000 euro gjobe

per trafik droge.

3. Shqiptar 33-vjec, i kerkuar ne Greqi per vjedhje.

4. Shqiptar 51-vjec, i kerkuar ne Greqi per vjedhje.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook