Këtë të martë në qytetin e Lezhës një grua ka humbur jetën tragjikisht nga konsumi i fotoksinës.

Sipas burimeve policore, 58-vjeçarja me inicialet D.N., banuese në fshatin Rrilë ka konsumuar fostoksinë.

Ndihma ka ardhur për të e cila është është gjetur në gjendje të rëndë dhe është transportuar në spital, por dhe gjatë rrugës spital ka gjetur vdekjen.

Materialet u referuan në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Lezhë, për vlerësimin dhe shkaqet që çuan në vetëvrasje, njofton Policia.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook