Nëse ka një gjë që duket se ka një reputacion të tmerrshëm, pa marrë parasysh se ku shkoni, është ushqim i spitalit.

Një grua e cila ka lindur në Japoni ka shpërndarë 12 vaktet të cilat i janë servirur gjatë qëndrimit të saj në maternitet.

Ushqimet e servirura duken më të shijshme se ato të pergatitura në restaurant.

Servirja e ushqimit është vendimtar në “Tokën e Lindjes së Diellit”, dhe duket se edhe spitalet e tjera po e marrin këtë traditë kulturore seriozisht.

Meqë postimi i gruas u bë viral, tashmë shumë persona nga e gjithë bota, sidomos nga SHBA duan të lindin në Japoni, duke përfshirë dhe burrat.

Omuraisu, sallatë makaroni, supë pule, fruta, çaj jeshil
Makarona me kërpudha, sallatë me patate, brokoli dhe sallatë me proshutë, supë pule, fruta, bukë, çaj jeshil
Këmbë pule me sallatë dhe lakër, Agedashi Tofu, sallatë me karrota, oriz, Supë Miso
Salmon, Tofu, Sallatë e Spinaq, Natto, Supë Miso, oriz, Qumësht
Peshku me salcë tartre, patate, sallatë Hijiki, spinaq dhe karrota Llokoçis, oriz, Çaj jeshil
Djathë dhe rrush të thatë, mish i pjekur, pure patate, Kabocha, supë misri, oriz, sallatë, Tiramisu, Fruta, lëng portokalli, çaj jeshil
Pule me salcë kërpudhash, kungull me mish derri, sallatë me karrota, oriz, Supë Miso, Chawan Mushi
sallatë me lakra, sallatë me makarona, patate të ëmbla dhe bizele, oriz, çaj jeshil
Salmon Me salcë kërpudhash, makarona, oriz, Patellxhan dhe Mish, Brokoli, Sallatë Hijiki
Skumbri, Sallatë, Natto Konbu , Sallatë e Spinaq, Supë Miso, oriz, Qumësht, Çaj jeshil
Perime të ziera, Niku Jaga (mish dhe patate), kastravec dhe sallatë, oriz, supë Miso, çaj jeshil
Kajsi deti, sallatë me makarona, mish pule, kungull i zier, rrepë, supë Miso, Chawan Mushi, çaj jeshil

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook