“Të rinjtë shqiptarë nuk duhet të shkojnë në ekskursione dhe mbrëmje festimeve, pasi është mëkat”, kështu është shprehur imami i njohur Shefqet Krasniqi, i cili është akuzuar edhe për nxitje të terrorizmit.

Gjatë një ligjërate, imami kosovar deklaroi se aty ku pihet alkool dhe dëgjohet muzikë me zë të lartë, mund të konsumohet edhe drogë.

Gjithashtu, Krasniqi shprehet se për shkak të frekuentimit të kësaj jete nga të rinjtë shqiptarë, populli shqiptar mund të goditet nga Zoti me tërmete dhe tsunami.

""Populli shqiptar rrezikon te perfshihet nga tsunami dhe termete, per shkak se rinia shqiptare shkon ne eskursione dhe mbremje te matures""Kete e thote shkencetari nga Kosovistani Shefqenko Krasniçiç.

Gepostet von FEJA E SHQIPTARIT ËSHTË EUROPA am Montag, 7. Mai 2018

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook