Meterologët kanë parashikuar që reshjet e shiut do të përfshijnë shumicën e qarqeve të vendit.

RESHJET
Sipas IGJEUM: Sot pasdite (e enjte, dt.03) dhe nesër (e premte, dt.04) priten reshje të dobëta, por deri lokalisht mesatare, të shoqëruara edhe me shtrëngata në shumicën e qarqeve. Shumica e reshjeve do te bien gjate pjesës se dyte te ditës se sotme.

TEMPERATURAT
Nesër (e premte, dt.04) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:në bregdet: 14 / 22 °C
në vendet e ulëta: 11 / 25 °C
në vendet malore: 9 / 20 °CERA
Sot pasdite (e enjte, dt.03) dhe nesër (e premte, dt.04) era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare, ndërsa në bregdet deri e fortë.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”1474″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_imagebrowser” ajax_pagination=”0″ order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook