Ylli i Chelsea, Eden Hazardduket se është shumë pranë nënshkrimit për Real Madrid. Sulmuesi belgështë përfolur prej kohësh për një transferim te Real Madrid, por tashmë, sipas raportimeve të spanjolles “Marca”, marrëveshja është pranë finalizimit dhe gjithçka mund të kompletohet në ditët e ardhshme.

Sipas asaj që raportohet nga mediat spanjolle dhe ato britanike, marrëveshja mes Chelsea, Real Madrid dhe Hazard është thuajse e përfunduar.

I përfolur prej kohësh për largimin nga Chelsea, duket se trajneri i Real Madrid, Zinedine Zidane do ta nisë sezonin e ardhshëm me një prej futbollistëve më të mirë në botë, në skuadrën e tij.
Real Madrid sheh te Hazard zëvendësuesin më të mirë për Ronaldon, me qëllim që të përbëjë dyshen bashkë me Vinicius Junior, në sulm, në mbështetje të Karim Benzema ose një tjetër bomberi të madh.