Kjo është renditja e shenjave sipas Paolo Fox, për ditën e premte, dt 11 janar 2019.

SHENJAT e vlerësuara me 5 YJE

Luani 5 yje:

Është një qiell i bukur që të riktheheni për të bërë atë që dëshironi. Deri në vitin 2019 mund të bëni gjëra të rëndësishme që do t’ju ndihmojnë në të ardhmen. Në dashuri mund të vendosni të bëni zyrtare një histori, ose mund të filloni një projekt kuptimplotë në punë.

Virgjëresha 5 yje:

Të jetoni në qetësi dhe pa probleme, për ju është shumë e rëndësishme. Pjesa e parë e janarit ishte pak e komplikuar, por tani do të filloni të rekuperoni. Në horoskopin e ditës së premte, 11 janar 2019, Paolo Fox ju vë në mesin e shenjave të favorizuara nga yjet, me siguri do të jetë një e premte shumë pozitive.

Akrepi 5 yje:

Një Akrep i lumtur është një Akrep që e do veten dhe nuk mendon më për të kaluarën. Mos jetoni me faj, duhet të jeni të kënaqur dhe të përpiqeni të ecni përpara. Ky është një moment pozitiv për ndjenjat, por edhe për kreativitetin në punë, që mund t’ju sjellë njohuri dhe kënaqësi të mira.

SHENJAT e vlerësuara me 4 YJE

Peshqit 4 yje:

Ndoshta në muajt e fundit ka pasur zhgënjime sentimentale. Hëna është në tranzit në shenjën tuaj të zodiakut. Nëse ju keni qenë të pakënaqur për një kohë të gjatë, është ndoshta sepse jeni duke kërkuar tek të tjerët, diçka  që mungon tek ju. Nëse jeni të kënaqur me veten, bëhet më e lehtë të ndiheni mirë edhe me të tjerët.

Dashi 4 yje:

Venusi dhe Jupiteri janë në aspektin e mirë, është një moment shërimi për dashurinë dhe punën. Mund të ketë interesa të përbashkëta ose kontakte të mira me një person të largët. Ju jeni një shenjë pozitive që nuk humbisni në hamendje të padobishme. Kur shihni dikë që e lejon veten të zhytet në reflektime negative, mos hezitoni t’u jepni një tronditje. Dhe me vitalitetin tuaj ju gjithashtu transmetoni optimizëm të madh dhe dëshirë për të bërë më shumë.

Demi 4 yje:

Në dashuri jeni një shenjë që ka nevojë për siguri. Kjo është një periudhë interesante reflektimi për ndjenjat. Shkurti është muaji në të cilin vjen Venusi dhe mund të gjeni më shumë kënaqësi sentimentale.

Shigjetari 4 yje:

Ju jeni shenjë që e jetoni dashurinë në një mënyrë aktive dhe të angazhuar. Nuk janë të paktë të lindurit në këtë shenjë të zodiakut, që mund të duan shumë njerëz në të njëjtën kohë. Është një periudhë shumë e fortë për ndjenjat, por kini kujdes që të mos bëni zgjedhje të rrezikshme, të cilat mund t’ju vënë në vështirësi.

SHENJAT e vlerësuara me 3 yje

UJORI 3 yje:

Tani keni një nevojë të madhe për më shumë liri. Për ju, liria është aftësia për të menaxhuar kohën tuaj në mënyrë të pavarur. Shumë shpesh ju jeni një shenjë e shpërqëndruar, dhe ndonjëherë ju duhet t’i impononi vetes disa rregulla. Ky është viti me Saturnin në tranzit në Bricjap, nevoja për disiplinë më të madhe mund të ndikojë edhe tek ju. Ju mund të jepni më të mirën nga vetja, por, kur ndjeheni të lirë në origjinalitetin tuaj. Një gjendje që për fat të keq bëhet gjithnjë e më e vështirë, sidomos në shoqërinë e sotme.

PESHORJA 3 yje:

Në këtë moment jeni duke pritur. Për momentin nuk keni mundësi të mëdha për zgjidhje. Nuk ka alternativa të mëdha, por së shpejti gjendja juaj do të ndryshojë. Ndërkohë, përqendrohuni edhe në gëzimet e vogla të përditshme. Gjeni kohë dhe kënaqësi të ndiheni mirë me të tjerët. Sot mund të jeni paksa nën presion sepse ka njerëz që ju detyrojnë të bëni gjëra që nuk dëshironi.

Bricjapi 3 yje: Ju jeni të qeverisur nga Saturni, dhe tani që Saturni është gjithashtu në tranzit në shenjën tuaj të zodiakut, ju e gjeni veten në një gjendje mjaft të veçantë, sepse jeni të ngurtë dhe veçanërisht besnikë ndaj detyrës. Rendi dhe disiplina në këtë kohë janë një përparësi për ju. Por ju nuk duhet të ekzagjeroni, sepse përndryshe rrezikon të humbni nga sytë edhe nga gëzimet e vogla. Jepini vetes pak më shumë liri në dashuri. Nga shkurti, Venusi është përsëri aktiv dhe ju do të ktheheni të dashuroni në një mënyrë më të lirë dhe të qetë.

SHENJAT e vlerësuara me 2 yje

Binjakët 2 yje:

Ju jeni duke u përpjekur për të zgjidhur një problem për një kohë të gjatë. Këto ditë ka disa pengesa që mund t’ju bëjnë të ndjeheni jo rehat. Jeni nervozë, madje edhe për këtë arsye mund të reagoni me shumë polemika. Kundërshtimi i Jupiterit tregon se mund të ketë tensione të caktuara, të përcaktuara edhe nga puna. Nëse jeni shumë i kapur në zgjidhjen e disa çështjeve dhe problemeve, vështirësitë mund të lindin edhe në marrëdhënien tuaj romantike. Jupiteri dhe Venusi janë kundër, ju keni përshtypjen se partneri është i ndryshëm tashmë. Tani duhet të përpiqeni dhe t’i kushtoni më shumë kohë gjërave të vogla dhe të bukura, që e kanë bërë bashkimin tuaj të veçantë.

Gaforrja 2 yje:

Ka situata që duhet të qartësohen. Duhet të rekuperoni pak individualitet, veçanërisht nëse sapo keni filluar një marrëdhënie që ju ka detyruar të ndryshoni. Nëse dikush përpiqet të kundërshtojë, atëherë reagoni duke u mbyllur në veten tuaj. Megjithatë, ky qëndrim nuk është produktiv. Saturni në opozitë në fakt ju fton për t’u ndarë nga marrëdhënie dhe situata që nuk shkojnë në jetën tuaj. Duhet të angazhoheni për të realizuar gëzimet e vogla të jetës.