DASHI

Bindjuni një dëshire për të zgjeruar horizontet tuaja. Bërja e një udhëtimi nëpër botë, për të fituar një diplomë të avancuar ose botuar një libër janë ndër mundësitë. Ndaloni së këmbënguluri se nuk është praktike të ndërmerrni një rrugë të tillë. Një udhëtim i një mijë kilometrave fillon me një hap të vetëm. Një çështje ligjore do të vendoset në favorin tuaj. Do të jetë një lehtësim për ta kthyer vëmendjen tuaj në gjëra më të dobishme. Programoni një festë që përfshin shumë aktivitete zbavitëse, si sportet, gjëra kreative dhe udhëtimet romantike.

DEMI

Një trashëgimi, rimbursimi i sigurimit ose një pagesë e marrë këto ditë ju lejon të kënaqni disa dëshira. Kjo do të ishte një kohë e mrekullueshme për të udhëtuar. Zgjidhni një destinacion që ju mbush me emocion. Përjetimi i një kulture të huaj do t’ju japë një këndvështrim të ri për jetën. Një projekt vetë-përmirësimi do të jetë i suksesshëm. Jeni gati për të prishur zakone të këqija që nuk ju shërbejnë më. Nëse përshtasni një stil jete më të shëndetshëm dhe të lumtur, do të lehtësoheni menjëherë. Gjithkush do të komentojë mbi ndryshimet emocionuese që kanë ndodhur.

BINJAKET

Afrimi me dikë që ndan sistemin tuaj të vlerave do të jetë fuqizues. Në vend të përpiqeni të fitoni një pasuri, ju dhe partneri juaj do të fokusoheni që të argëtoheni shumë. Pasuria do vijë më vonë. Kur bën atë që do, paratë vijnë vetë. Kjo është kohë shumë e mirë për të firmosur një kontratë. Do të përfitoni nga një ujdi që kënaq të dyja palët. Falë respektit reciprok, do jeni në gjendje të prodhoni punë që do jetë shumë fitimprurëse.

GAFORRJA

Fuqia e të menduarit pozitiv mund të përmirësojë shëndetin tuaj. Nëse keni të bëni me dhimbje të tmerrshme, trajtoni veten me një banjë të nxehtë ose me një gjumë të gjatë. Kthejeni vëmendjen tuaj në ndjenjat e këndshme fizike që përjetoni. Shpejt, sikleti do t’i lërë rrugë lehtësimit. Ju do të dalloheni në punë dhe shërbimin tuaj. Njerëzit e vlerësojnë qëndrimin tuaj entuziast gjatë kryerjes së detyrave. Klientët, ose pacientët gjithmonë mund të mbështeten në një buzëqeshje dhe fjalë të gëzueshme nga ju. Punëdhënësi juaj e di se jeni një yll dhe mund t’ju japë një rritje page.

LUANI

Një festë e mrekullueshme do të jetë shumë zbavitëse. Ju do të keni mundësinë të visheni për këtë rast të veçantë. Nëse jeni vetëm, do të keni zgjedhjen tënde të admiruesve. Zgjidhni atë që ju bën të qeshni. Nëse keni një partner? Ata do të jenë krenarë për ju. Kjo është gjithashtu një kohë e mirë për të nisur një projekt krijues. Ju mund të fitoni famë dhe duartrokitje për punën tuaj, e cila ka një stil të veçantë. Do të jetë kënaqësi të kesh ndjekës besnike që paguajnë mirë për punën tuaj.

VIRGJERESHA

Ju do të keni një shans për të kaluar në një shtëpi më të gjerë. Jini të gatshëm të eksploroni pronat në një lagje tjetër. Të jetuarit me fqinjë nga kultura të ndryshme do të jetë një surprizë e këndshme. Ju do të zhvilloni një shije për veprat e tyre artistike dhe kuzhinën. Një interes për ushqimin natyror do t’ju vërë në rrugën e shëndetit më të mirë. Krijoni zakonin e ngrënies së ushqimeve të freskëta. Trupi juaj do t’ju falenderoj për këtë.

PESHORJA

Ndërmarrja e një udhëtimi të shkurtër do të jetë një ndryshim i mirë i ritmit. Ju jeni bekuar me një intelekt të mprehtë që ka nevojë për stimulim të vazhdueshëm. Të bësh të njëjtën gjë ditë pas dite do të thotë të eleminosh avantazhin tënd krijues. Vizitoni një qytet të afërt që është i famshëm për diversionet kulturore të tij. Dikush do të ofrojë për t’ju mësuar një aftësi të vlefshme. Së pari, ju do të mbyteni nga të gjitha informacionetq ë do ju duhet të absorboni. Mos u dorëzoni. Duke u përpjekur për të përthithur disa fakte çdo ditë, përfundimisht do ta zotërni temën.

AKREPI

Ju keni fat të shkëlqyer me çështjet financiare. Bërja e një investimi të vogël do të paguajë mirë. Ju do të bëni veçanërisht mirë me një kompani që ndodhet jashtë shtetit. Prej kohësh meritoni një rritje page? Kërkojani shefit këtë gjë. Do të jetë e vështirë ta refuzojë. Shpenzimi më shumë kohë për njerëzit dhe aktivitetet që vlerësoni është i rëndësishëm. Nëse nuk jeni të kënaqur me punën tuaj, kërkoni atë që ju pëlqen. Do të jetë shumë më e lehtë të ndërtoni një pasuri kur të kënaqeni me atë që po bëni.

SHIGJETARI

Optimizmi dhe entuziazmi juaj tërheqin fatin në çdo hap. Kur hasni pengesa, pretendoni sikur nuk ekzistojnë. Shpejt do të gjeni zgjidhje për problemet dhe do të shpejtoni drejt finishit. Është një kohë e mrekullueshme për të kërkuar punë, marrëdhënie ose mundësi krijuese. Përdorni vullnetin tuaj për të kapërcyer pengesat që kanë bllokuar rrugën tuaj në të kaluarën. Frika që dikur ju ka paralizuar do të zhduket. Duke qëndruar të fokusuar në një qëllim, ju do ta kuptoni atë në kohë rekord.

BRICJAPI

Ndjekja e gjërave vetëm ju sjell shumë kënaqësi. Është mirë të largoheni në një vend të qetë  ku mund të dëgjoni veten duke menduar. Mund të dëshironi të qëndroni larg nga mediat sociale dhe të fikni celularin tuaj. Puna për një institucion të madh si një spital, universitet apo agjenci qeveritare mund të sjellë më shumë para. Ju do të mirëprisni perspektivën e një të ardhure të qëndrueshme, si dhe një paketë të madhe përfitimesh. Aftësitë që mësoni në këtë organizatë do t’ju ndihmojnë të nisni biznesin tuaj më vonë.

UJORI

Të qenit i rrethuar nga miq optimistë nxjerr në pah më të mirën tuaj. Ju keni disa plane të guximshme që dëshironi të vendosni në veprim. Në vend të diskutimit të këtyre ideve me një grup nihilistësh, pyesni anëtarët optimistë të grupit tuaj. Një ëndërr e dashur është brenda mundësive. Që ky vizion të shfaqet në botën materiale, duhet të pretendoni sikur është tashmë në jetën tuaj. Mos lejoni mendime dështimi. Mënyra më e shpejtë për të arritur fitoren është të sillesh si një sukses.

PESHQIT

Ndarja e arsimimit dhe përvojës tuaj me të tjerët mund të forcojë karrierën tuaj. Njerëzit gëzojnë të mësojnë nga ju. Kjo për shkak se jeni instruktor i gjithanshëm. Kur shihni se një metodë nuk po funksionon, ju provoni një tjetër derisa të kuptoheni. Nxënësit vlerësojnë qasjen tuaj imagjinative. Ju jeni të etur për të marrë një rol të ri me më shumë përgjegjësi. Në të kaluarën, nuk prisnit të merrnit një punë me shumë përgjegjësi. Tani ju e dini që jeni në detyrë. Të paturit e një pune sfiduese do të shpërblejë emocionalisht dhe financiarisht.