DASHI

Tërheqja në një komplot sekret do të jetë shkak për keqardhje. Mos tregoni një histori të mbuluar për një mik që është i përfshirë në aktivitete të fshehta. Shmangni thashethemet me kolegët, miqtë dhe fqinjët. Sa më të hapur jeni, aq më shumë respek do të merrni. Besimet ekstreme krijojnë mendje të ngushta. Nuk ka asgjë të keqe nëse përshtatni një sistem besim, në qoftë se ai nuk vendos barriera mes jush dhe të tjerëve. Kur dikush thotë diçka që bie në kundërshtim me filozofinë tënde të jetës, buzëqeshni dhe urojini t’u vejë mbarë.

DEMI

Shkatërrimi i një institucioni të trazuar është tepër ekstrem. Kjo organizatë ka vlerë; vetëm duhet t’i nënshtrohet disa përshtatjeve për të vepruar më mirë. Lërini mënjanë impulset tuaja revolucionare për hir të grupit. Ju nuk doni të hiqni mbështetjen nga njerëzit që vërtetë kanë nevojë për të. A po luftoni me borxhe? Mos u frikësoni. Ka shumë organizata të projektuara për të ndihmuar njerëzit në situatën tuaj. Bisedoni me një këshilltar financiar në lidhje me dëshirën tuaj për të paguar faturat. Është më e lehtë se sa mendoni.

BINJAKET

Përdorimi i metodave të padrejta për të fituar ndikim do t’ju dëmtojë. Ju mund të ngjiteni në një vend të lartë për një periudhë të shkurtër, por do të rrëzoheni shpejt. Nëse do të jeni një udhëheqës efektiv, duhet të jeni të drejtë dhe të balancuar në gjithçka që bëni. Jepini partnerit tuaj romantik ose shokut më të ngushtë, vlerësimin që meritojnë. Kur bëjnë gjëra që ju fyejnë ose ju kanë mërzitur, ofrojuni atyre një kompliment të sinqertë për diçka tjetër. Qëndrimi juaj i dashur do ta forcojë lidhjen tuaj dhe do të hapë rrugën për kohë më të lumtura.

GAFORRJA

Ju jeni shumë me pasion për një temë të caktuar, por pak njerëz ndajnë thellësinë tuaj të përkushtimit. Në vend që të përpiqeni t’i mbushni me ngazëllimin tuaj, tregoni respekt për besimet e tyre. Mënyra më e mirë për të kultivuar interes në një praktikë apo ide është të tregosh përfitimet e saj dhe të vendosësh një shembull pozitiv. Kujdes nga mbingarkesa në ushqime dhe pije. Kur të jeni të uritur dhe të etur, bëni zgjedhje të shëndetshme. Qëndrimi të hidratuar mirë dhe qëndrimi besnik ndaj një diete që përbëhet kryesisht nga prodhime të freskëta, proteina dhe drithëra do të rritin energjinë tuaj.

LUANI

Shkelja e rregullave do të ketë pasoja të pakëndshme. Gjëja e fundit që dëshironi është që të ndëshkoheni. Duke iu bindur udhëzimeve që u janë imponuar të gjithëve, do të arrini qëllimin tuaj më shpejt se sa prisni. Jepini vetes një shpërblim më pas. Humbjet financiare do të rezultojnë nëse luani baste. Është më mirë të mbani paratë e fituara me vështirësi në një llogari kursimi. Do të ketë shanse për ju që të shumëfishoni të ardhurat tuaja me lëvizje të rrezikshme, por ato mundësi nuk ekzistojnë sot.

VIRGJERESHA

Futja në grindje të kota do t’ju harxhojë kohë, para dhe burime të vlefshme. Nëse ndjeheni të grindur, gjeni një shfryrje të shëndetshme për frustrimet tuaja. Ndjekja e një hobi të ri, më shumë ushtrime fizike, apo punimet e ndryshme me dorë, janë të gjitha aktivitete terapeutike. Lini mënjanë detyrat e rëndësishme dhe nxirrni pak stresin. Mos lejoni që një anëtar i familjes të përfitojë nga bujaria juaj. Përgatituni për të hedhur poshtë një kërkesë për një hua në një mënyrë të sjellshme, por të vendosur. Ju keni gjëra më të mira për të bërë me paratë tuaja.

PESHORJA

Nxitimi për punën do të rezultojë në një lëndim apo aksident. Kur e kapni veten duke u ngutur, ndaleni atë që po bëni. Merrni frymë thellë. Mos harroni se jeta nuk është një garë. Edhe nëse po konkurroni në një garë, do të bëni më mirë që të adoptoni një ritëm të qëndrueshëm. Kapërcimi i hapave do të shkaktojë aksidente. Edhe nëse keni kryer një veprimtari shumë herë më përpara, ndajeni detyrën në hapa të vogla dhe të menaxhueshme. Ju do të vini re gjëra, të cilat do t’i kishin shpëtuar vëmendjes tuaj nëse do të kishit nxituar.

AKREPI

Xhelozia do të shfaqë kokën e saj të shëmtuar. Kur ndiheni të kërcënuar nga dikush, bëni një kompliment. Sa më mirë të ndiheni për veten, aq më pak gjasa ka, që të bini pre e mëkatit të zilisë. Ju keni kaq shumë tipare të mrekullueshme. Nuk ka asnjë arsye për t’u shqetësuar se mos zëvendësoheni ose parakaloheni. Ruhuni nga borxhet. Nëse ju dëshironi një mall luksoz, filloni të kurseni për të. Të qënit në gjendje të paguani për këtë privilegj në para do ta bëjë edhe më të çmuar për ju.

SHIGJETARI

Mos lejoni që emocionet negative të dalin jashtë kontrollit. Nëse jeni të trishtuar, të zemëruar, ose të frikësuar, ju mund të kaloni në një humor më të mirë. Bëni një listë të kujtimeve dhe ndjesive që ju bëjnë të lumtur. Mendoni për këto objekte sa herë që jeni të dekurajuar. Shtyjeni veten për të provuar diçka jo të rehatshme. Sapo të keni ndonjë përvojë me këtë aktivitet, ai do të bëhet më pak frikësues. Së shpejti, ju do të shijoni këtë strategji, edhe nëse është e vështirë ose e lodhshme. Eksperimentimi ndërton besim.

BRICJAPI

Debati me dikë që duket ëndërrimtar apo jopraktik është një gabim. Në vend që të inkurajoni një vizionar, pyetini ata për idetë e tyre. Ata do të jenë të lumtur të ndajnë teoritë e tyre. Shumë shpejt, skepticizmi juaj do të kthehet në admirim, duke ju lejuar të punoni në mënyrë efektive së bashku. Nëse nuk jeni të kënaqur me situatën tuaj aktuale, merrni përgjegjësi për të. Kur merrni kontrollin mbi jetën tuaj, bëhet shumë më e lehtë për të kaluar në një nivel më të lartë. Bëni disa ndryshime që do të kultivojnë lumturinë, lehtësimin dhe lirinë.

UJORI

Ju nuk duhet të përdorni pandershmërinë për të siguruar një punë fitimprurëse. Jini të ndershëm në lidhje me përvojën tuaj dhe mos hezitoni të shfaqni arritjet tuaja. Së shpejti, ju do të tërhiqni një punë të shkëlqyer që paguan mirë me një kompani të besueshme. Shfaqni cilësitë që dëshironi tek një punëdhënës. Mos i merrni miqtë tuaj për të mirëqenë. Duke u mbështetur tek ata për ndihmë dhe inkurajim, ju do të arrini lartësitë që kurrë nuk keni ëndërruar të jenë të mundura. Kërkojini një njeriu të dashur të krijojë një takim me një person me ndikim. Kjo do t’ju fusë në një rrugë më të dobishme.

PESHQIT

Kur zemëroheni, lëri emocionet të dalin. Rezistojini tundimit për të vepruar të ndikuar prej tyre. Pasi t’i jepni vetes një shans për rimëkëmbje, do të jeni në gjendje të vazhdoni në një mënyrë më pozitive. Kërkoni një punë, shkruani apo punoni për një diplomë. Bëni çdo gjë që mundeni për të përmirësuar situatën tuaj. Nëse keni dashur gjithmonë të nisni biznesin tuaj, kjo është një kohë shumë e mirë. Zemërimi është një motivues i fuqishëm.