Java sapo ka nisur por si do të jetë ajo? Cila do jetë shenja më me fat dhe çfarë ju pret gjatë kësaj periudhe? Lexoni horoskopin e përgatitur nga astrologu i njohur Jorgo Pulla për të mësuar më shumë mbi ato që pritet t’ju ndodhin. Parashikimi javor 12/11/18 – 18/11/18.

DASHI
Të përgjithshmet: Këtë javë me sundimtarin tuaj Marsi që hyn tek Peshqit më date 15 do t’ju bëjë të rishikoni shumë nga ato që keni pasur deri më tani. Ju do të keni tensione të mjaftueshme në mjedisin tuaj shoqëror dhe familjar si dhe me veten tuaj, pasi presioni që do të mbizotërojë do t’ju bëjë të doni të zhdukeni nga kudo. Kjo sigurisht, nuk është zgjidhje, pasi duke racionalizuar gjërat, do të shihni se me manipulime të mira mund të përballoni të gjitha pa dëmtuar më shumë veten.Jepini përparësi vetes dhe kujdesuni për shëndetin tuaj, mos shkoni nëpër gjëra të vogla të cilat tregojnë se janë të panevojshme.
Parashikimet në dashuri: Në ndjenjat tuaja me Afërditëin që ndalon rrugën e saj retrospektive nga shenja e Peshores, do të shihni se favoret nuk ju lënë pasi këtë javë mund të njihni dashurinë e fuqishme të jetës suaj. Relakohuni dhe shikoni se vendosja planetare ka modele shumë të buta dhe erotike për ju.
Parashikimet profesionale: Në sektorin tuaj profesional këtë javë do të ndiheni mjaft të lodhur, meqë ngarkesa e punës nuk do të jetë pak, por mos u dorëzoni, forcat tuaja janë të pafundme dhe kjo është një armë shumë e fuqishme në vendin tuaj të punës.Shmangni konfliktet me kolegët, vazhdoni të punoni me ritmet tuaja, përgjegjësinë dhe qëndrueshmërinë që ju dallon dhe së shpejti përpjekjet tuaja do të japin fryte. Në financat tuaja, shpenzimet e paparashikuara të hapësirës së fundit ju kanë shqetësuar shumë, andaj përpiquni të lëvizni me kujdes dhe temperament pa një tendencë për shenzime të panevojshme.

DEMI
Të përgjithshmet: 
Këtë javë me Afërditën që ndalon rrugën e saj retrospektive nga shenja e Peshores do të shkoj pa probleme dhe pa tensione ose pa parashikime. Do të ketë një qetësi relative që do t’ju sjellë afër njerëzve tuaj të dashur, do të gjeni kohë për daljet dhe mbledhjet shoqërore të cilat kohët e fundit i kishit lenë menjanë. Në mjedisin tuaj familjar do të keni momente të bukura dhe të ngrohta me njerëzit tuaj, bisedat dhe komunikimin me njerëz që keni kohë të gjatë pa i pare dhe kjo do t’ju japë gëzim të madh pasi ringjallja e marrëdhënieve mes jush do t’ju pëlqejë.
Parashikimet në dashuri: Në ndjenjat tuaja këtë javë me Merkurin duke filluar rrugën e saj retrospektive nga Shigjetari të Shtunën nuk ka mundësi të takojë një person nga e kaluara që kurrë nuk keni harruar dhe një dashuri e re, i fortë dhe emocionuese për të fituar zemrën dhe mendjen tuaj.
Parashikimet profesionale: Në fushën tuaj profesionale gjithçka do të jetë e bukur dhe e relaksuar, marrëdhëniet tuaja me kolegët do të kalojnë në një nivel shumë të mirë dhe nuk përjashtohet në propozimin e një udhëtimi pune për të hapur horizontet e biznesit tuaj dhe planet e ardhshme për të bërë ndryshime që do të përfitojnë në të gjitha nivelet. Planet tuaja për zhvillim me sa duket nuk janë shumë larg. Megjithatë, ju duhet të lëvizni në një mënyrë konsistente në financat tuaja, sepse periudha në të cilën jeni nuk është më e mira në fushën ekonomike. Mos u dorëzoni në ofrimin i një hua për një person miqësor sepse mund të gjeni veten të dështuar.

BINJAKËT
Të përgjithshmet: 
Këtë javë me Afërditën duke ndalur rrugën e saj retrospektive nga shenja e Peshores të Premten dhe Merkuri duke filluar rrugën e tij retrospektive nga Shigjetari të Shtunën, gjërat do shkojnë në hije të të gjitha ngjyrave të irisit, disponimi juaj do të jetë mjaft mirë por do të ketë edhe pendime që do t’ju hedhin në gri dhe të zezë.Disa zhgënjime që merrni nga njerëzit tuaj të afërt do t’ju përçaj, ndërkohë mund të keni ndërprerje të përhershme në një nivel bashkëpunimi.Nga ana tjetër prania e disa miqve të mirë do t’ju ngre përsëri humorin, mos harroni se uljet dhe ngritjet janë ato që e bëjnë jetën tuaj më interesante dhe kërkimet tona në të.
Parashikimet në dashuri: Në ndjenjat tuaja, shijoni pak ndjenjën e lirisë me miqtë tuaj dhe daljet tuaja të relaksuara për një kohë, sepse shumë shpejt diçka e mirë është treguar në jetën tuaj.
Parashikimet profesionale: Puna këtë javë do t’ju shqetësojë shumë, pasi ka momente kur mjedisi juaj i punës ju mbyt dhe partneriteti nuk është ashtu siç keni në mendje.Mos u përfshini në çështje që kanë të bëjnë me të tjerët dhe mos u jepni vend komenteve te njerëzve në mjedisin tuaj, bëni punën tuaj sa më mirë që mundeni dhe shihni se ata që mbrojnë punën tuaj të vështirë do dalin nga rruga.Vazhdoni të punoni në mënyrë konsistente dhe të organizoni, dhe shumë shpejt do të prezantoheni me mundësitë profesionale dhe shpërblimet që meritoni. Kujdes nga financat tuaja, mos bëni shpenzime të panevojshme.

GAFORRJA
Të përgjithshmet:
Java që fillon me Afërditën duke ndaluar rrugën e saj retrospektive nga shenja e Peshores të Premten dhe Merkuri duke filluar e tij retrospektive nga Shigjetari të Shtunën do ju shqetësonte mjaft brenda vendit nëse keni marrë vendime të drejta në veçanti në mjedisin tuaj shoqëror.Gjendja juaj për të ofruar të tjerëve ju mbush dhe ju bën të ndiheni krijues. Do të lodheni pak, ju premtojnë sukses dhe përmbushje. Qëllimet që u vendosën kohë më parë po arrijnë arritjet e tyre.Ju keni çdo arsye të ndiheni të justifikuar dhe të kënaqur. Daljet me miqtë dhe momentet e bukura të familjes duket se ju fitojnë dhe i plotësojnë nevojat tuaja.
Parashikimet në dashuri:Në dashuriqë po kërkoni të gjeni gjysmën tjetër, mos u shqetësoni, Afërdita nërrugë të drejtë që nga e Premtja e tutje, dhe ka një surprizë të papritur, pasi një dashuri e fortë do të pushtoj për mirë në jetën tuaj.
Parashikimet profesionale:Në profesionin tuaj, asgjë nuk duket e pamundur për ju. Ju  dini se si të tejkaloni ndonjë vështirësi që lind me zgjuarsi të madhe dhe manipulime të sakta që ju bëjnë të fitoni simpatinë e të tjerëve edhe në mjedisin më konkurrues të punës.Mos kini frikë asgjë, pasi ylli juaj profesional shkëlqen në çdo hap. Në financat tuaja, përpiquni të shmangni lëvizjet e shpejta ose të nxituara në marrëveshjet financiare.Nuk është koha e duhur për rrezik, shikoni transaksionet tuaja financiare dhe marrëdhëniet tuaja.

LUANI
Të përgjithshmet:
Kjo javë do t’ju japë mundësinë për t’u marrë me veten në të gjitha nivelet e jetës suaj. Me Afërditën duke ndaluar rrugën e saj retrospektivenga shenja e Peshores të Premten dhe Merkuri fillon rrugën e tij retrospektive tek Shigjetari të Shtunën do të bëjë një rishikim të asaj që deri më tani keni krijuar, ju do të shihni dështimet me sa duket kanë bërë dhe do të shqyrtojë shumë nga ato që keni deri të dhënat e kohëve të fundit të shqyrtuara. Ju do të keni mundësinë për të takuar njerëz të rinj shumë interesante dhe kjo do ju bëjë të ndiheni mirë, pasi e reja në jetën tuaj është një pole tërheqëse.Njohjet tuaja shoqërore do t’ju ndihmojnë të arrini disa nga qëllimet që keni caktuar. Mund të ketë disa tensione të shkaktuara nga mjedisi i familjes suaj, ju bëjnë të ndjeni presion dhe ankth, prandaj është mirë t’i shmangni ato për të mirën tuaj dhe për balancën mendore.
Parashikimet në dashuri:Mirësia juaj sentimentale është që të merreni me veten dhe të bëni gjërat që ju gëzon dhe ju mbus, nuk do të humbisni gjendjen romantike dhe tërheqjen nga dikush që do t’ju afrohet, por kjo nuk do të thotë që mund të investoni në një marrëdhënie të ardhshme …dashuria që prisni nuk do vonohet të vijë, dhe mos u shqetësoni Afërdita do t’ju japë menjëherë shenjat e tij.
Parashikimet profesionale:Në profesionin tuaj militantizmi, dinamizmi dhe qëndrueshmëria juaj së shpejti do të shpërblehet me njohjen që do të merrni përmes promovimit që prisni kohët e fundit.Ju keni qëllime të larta dhe duhet të punoni shumë për ta. Ju e dini se si të fitoni betejat dhe me kokëfortësi të veçantë që ju dallon do të bëni të gjitha. Çdo gjë është nën kontrollin tuaj!Në financat tuaja, ndihma nga një burim financiar do t’ju japë lehtësim të madh, pasi së fundmi do të jeni në gjendje të përmbushni detyrimet që kishit lenë hapur.

VIRGJËRESHA
Të përgjithshmet: 
Këtë javë me Afërditën duke ndalur rrugën e saj retrospektive të Premten nga shenja e Peshores do të jetë mjaft i qetë. Në fushën sociale, do të njiheni me njerëz shumë të veçantë dhe interesantë, të cilët do t’ju favorizojnë përsa i përket planeve dhe qëllimeve që keni në mendje kohët e fundit.Ju jeni të dashur dhe i admirueshëm dhe ka shumë që e njohin vlerën tuaj dhe drejtësinë tuaj. Ju keni shumë energji brenda jush. Në mjedisin tuaj familjar, disa tensione do t’ju shqetësojnë dhe kjo do t’ju pengojë për njëfarë kohe, por mos harroni se gjithçka varet nga ju dhe manipulimet tuaja, mbrojeni veten në çdo mënyrë nga njerëzit negativë që ju rrethojnë.
Parashikimet në dashuri:Në ndjenjat ju që jeni beqar dhe shpesh keni ndjerë nevojën të jeni me partneri që ëndërroni, me fytyrën që keni si imazh dhe si ëndërr në jetën tuaj, të dini se asgjë nuk është e pamundur, sepse së shpejti do trokas Afërditanë dera e zemrës tuaj dhe një dashuri e re dhe e fortë do të shkëlqejë brenda jush.
Parashikimet profesionale:Në profesionin tuaj, çdo gjë do të jetë konstruktive në fushën profesionale. Puna juaj e madhe, qëndrueshmëria dhe etika ju bëjnë të dalloni në hapësirën tuaj kolegjiale dhe propozimi i një udhëtimi pune do të jetë rast për të menduar për shumë ndryshime që do të rrisin kreativitetin tuaj dhe do t’ju mbushin me energji. Në financat tuaja po favorizojnë këtë javë, pasi disa çështje të trashëguara do t’ju justifikojnë dhe kjo do t’ju lehtësojë mjaftueshëm për të shkelur edhe më shumë me këmbët tuaja.

LEXO EDHE:  Astrologia Meri zbulon shenjën më me fat për këtë javë, ja surpriza që e pret

PESHORJA
Të përgjithshmet: Këtë javë me Afërditëin që ndalon rrugën e saj të prapambetur nga shenja juaj të premten do të jetë shumë e kënaqshme, pozitive dhe e plotë e favorit në të gjitha fushat e jetës suaj, qëllimet tuaja dhe pushtimi i dëshirave tuaj. Është një kohë që fjalë për fjalë hap dyert tuaja, për çdo dëshirë tuaj.Lëvizjet, bashkëpunimet, komunikimi, miqtë, familja, të gjitha lëvizin me një atmosferë pozitive në jetën tuaj. Me disponimin optimist që ju mban veçanërisht në këtë kohë,  të gjitha i përballni me pjekuri dhe mençuri. Në mjedisin tuaj familjar do të ketë shumë momente të nxehta që do t’ju sjellin edhe më afër njerëzve tuaj të dashur.
Parashikimet në dashuri: Në ndjenjat tuaja ju që jeni beqar shijoni daljet me një grup të mirë miqsh dhe njohurish, të bëni gjëra që ju gëzon dhe ju relakson dhe së shpejti një person nga mjedisi juaj miqësor do të fitojë dashurinë dhe vëmendjen tuaj, përgatitet të jetoni me zë të lartë dhe ëndrra intensive.
Parashikimet profesionale:Aftësitë tuaja profesionale, të gjitha shqetësimet tuaja dhe frenimet tuaja po përmirësohen, pasi çdo ditë paraqiten mundësi të reja, ju keni favorin yjor në rrezik dhe plane të reja.Sigurohuni që mendja juaj e mprehtë dhe qartësia e biznesit do t’ju çojnë në rezultatet që kërkoni.Sa i përket financave tuaja, këto ditë do të gjeni zgjidhje për çështje që ju kanë shqetësuar në të kaluarën. Çdo gjë do t’i organizoni më së miri me gjykimin e duhur dhe vendimet e duhura. 

AKREPI
Të përgjithshmet:
Këtë javë me Afërditën duke ndaluar rrugën e saj retrospektive nga shenja e Peshores të Premten dhe Merkuri duke filluar rrugën e tij retrospektive nga Shigjetari të Shtunën do të jetë mjaft e ngatërruar në nivelin e marrëdhënieve ndërpersonale dhe vendimeve.Disa gjëra që do të thuhen do të shkaktojnë pakënaqësinë tuaj, por kjo nuk do të thotë që duhet t’i lyeni të zeza ose të prishni psikologjinë tuaj sepse disa kanë opinione të ndryshme dhe përpiqen të refuzojnë tuajat.Ju mbani atë që mendoni se është e drejtë dhe vazhdoni me logjikën e pastër për qëllimet që keni caktuar. Në mjedisin tuaj familjar, keni stabilitetin e marrëdhënieve në nivelin që dëshironi pasi sqaroni mosmarrëveshjet dhe kontradiktat dhe kjo është ajo që ju kënaq aq sa doni.
Parashikimet në dashuri:Në ndjenjat tuaja ju që jeni vetëm dhe kërkoni partnerin tuaj në daljet tuaja, në internet, në punë ose në rrugë, mos kini frikë, sepse nga aty ku nuk e prisni, do të keni një takim shumë interesant që në planet e Afërditës është të jetoni dashurinë që ju keni qenë duke pritur për kaq gjatë.
Parashikimet profesionale:Në punën tuaj, çdo gjë do të shkojë mirë në qoftë se ju përjashtoni në fillim të javës disa tensione dhe kundërshtime të vogla që do t’ju nevrikosin.Por si fundi i javës, skena do të ketë ndryshuar rrënjësisht, pasi gjithçka do të shkojë mirë falë inteligjencës suaj dhe aftësisë tuaj për të menaxhuar situata të tilla.Në financat është një kohë e mirë për t’u marrë me çështjet e trashëguara të trashëgimisë dhe për të mbyllur problemet financiare të së kaluarës, për të paguar faturat dhe për të rritur të ardhurat tuaja.

SHIGJEARI
Të përgjithshmet
:Çdo gjë në këtë javë do të shkojë mirë për ju. Me Afërditën që ndalon rrugën e saj retrospektive nga shenja e Peshores të Premten, do të keni mundësi të shijoni daljet me miqtë dhe kolegët që do të relaksoheni dhe çlodheni.Në mjedisin tuaj familjar, njerëzit tuaj të dashur do të vlerësojnë qëndrueshmërinë dhe sinqeritetin me të cilët përdorni në marrëdhëniet tuaja, ndërkohë në të njëjtën kohë do të merrni një gëzim të madh nga takimi juaj me një njeri të dashur nga e kaluara juaj.
Parashikimet në dashuri:Në ndjenjat tuaja ju që jeni beqar dhe ende po kërkoni të gjeni njeriun tuaj në mesin e turmës, së shpejti do të ndjeni një prani në jetën tuaj për t’ju tërhequr dhe për t’ju tërhqur në rrugët erotike.
Parashikimet profesionale:Në profesionin tuaj, ju keni çdo arsye të buzëqeshni dhe të ndiheni të kënaqur, pasi qëllimi juaj shumë i fortë dhe i lartë po arrin pëotësimin e tij.Punuat shumë, prandaj së shpejti do të shpërbleheni për organizatën dhe konsistencën tuaj. Një vëmendje e vogël për financat tuaja ju nevojitet nga e Shtuna dhe pasi Merkuri fillon retrospektivën e tij nga shenja juaj, prandaj mos i mos beni shpenzime të panevojshme. Planifikoni më mirë detyrimet tuaja për të shmangur stresin dhe ngutjen.

BRICJAPI
Të përgjithshmet:
Kjo javë do të jetë pak e çuditshme pasi gjendja juaj do të ketë ulje ngritje të papritura. Ndiheni shumë të ngutur dhe kjo ju pengon, përpiquni të qetësoheni, jo gjithçka në jetë është e zezë ose e bardhë, jepni vetes kohën që duhet.Do keni ftesa për të hyrë në programe të ndryshme të interesit shoqëror, kjo nuk është për të mohuar dhe për të krijuar kushte dhe hapje të reja në ndërveprime që do të ndihmojnë profesionalisht dhe do të përfitojnë individin si një qenie njerëzore.Në mjedisin tuaj familjar ka disa çështje që ju shqetësojnë dheju mërzitin. Çdo gjë do të shkojë më mirë nëse përpiqeni të nxirrni negativitetin dhe zhgënjimin që ju shkëlqen.
Parashikimet në dashuri:Në ndjenjat tuaja daljet me shoqëri të mirë dhe arratisjet e këndshme janë një ide dhe sugjerim shumë i mirë, ndoshta një dalje është edhe arsyeja që vetmia të thyhet dhe të ju afrojë me dashurinë që kërkoni.
Parashikimet profesionale:Në punën tuaj këtë javë, gjithçka do të shkojë mirë dhe do të jetë ashtu si ju pëlqen.Ju jeni të shquar për qëndrueshmërinë tuaj dhe punën tuaj të vështirë. Është shumë e mundshme që të merrni propozimin e një bashkëpunimi të ri që është e mirë për ta parë atë në nivel global dhe për ta vlerësuar atë pozitivisht, pasi kjo është një mundësi e vërtetë për zhvillim profesional.Kujdes në financat tuaja, këtë javë do të pësojë kosto që do t’ju duhet të lëvizni në mënyrë të vazhdueshme dhe të planifikoni të takoheni, mos u hapni sepse ekziston rreziku i ekspozimit.

UJORI
Të përgjithshmet:
Kjo javë, do t’ju shqetësojë shumë, uljet dhe ngritjet në shumë nga qëllimet që keni vendosur do të dalin përpara dhe do të jeni mjaft të shqetësuar. Duke menduar se çdo pengesë është e mirë sepse së shpejti do të shihni se gjithçka do të shkojë ashtu si ju dëshironi dhe madje edhe më mirë.Në mjedisin tuaj të familjes të shtunën ku Merkuri do të fillojë rrugën e tij retrospektive nga Shigjetari, do të ketë disa mosmarrëveshje rreth çështjeve që do të diskutoni, të përpiqeni të dëgjoni të tjerët dhe të mos i mbyllni veshët në të gjitha aspektet e ndryshme. Shmangni konfliktet dhe bëni gjëra që ju relaksojnë.
Parashikimet në dashuri:Në ndjenjat tuaja bëni gjëra të këndshme, merruni me veten, dilni nëpër dyqane, blini gjëra që do t’ju stimulojnë,  vetmia nuk ekziston në gjithmon, përpiquni ta shijoni atë, për sa kohë keni kohë, pasi së shpejti do të gjeni bashkëshortin e ëndrrave tuaja!
Parashikimet profesionale:Në profesionin tuaj, këtë javë kanë çdo arsye t’ju buzëqeshin. Besoni aftësitë dhe mendjen tuaj.Njohja nga ambienti juaj i punës ju jep kënaqësi dhe gëzim të plotë. Financat tuaja do të kalojnë në nivele shumë të mira dhe do të keni përkrahje, pasi përfundimi i rasteve të pazgjidhura tani do të jetë një lehtësim për ju, pasi do të përfitoni shumë më shumë se sa besoni.

PESHQIT
Të përgjithshmet:
Java që vjen do të shkojë në nivele të kënaqshme. Me Afërditën duke ndaluar rrugën e saj retrospektive nga shenja e Peshores të Premten, do të keni mundësi të takoheni me miq të mirë, me të njohurit e vjetër, ndërkohë do të jeni në favor të emocioneve tuaja, si dhe të atyre profesionale.Është një javë që do t’ju japë një ndjenjë të ëmbël dhe një humor shumë të gëzuar. Atmosfera juaj është e mbushur me energji pozitive dhe kjo është e dukshme në mjedisin tuaj që ju admiron.Gëzoni momentet e bukura me njerëzit tuaj të dashur që ju bëjnë të ndiheni dhe të jeni mirë.
Parashikimet në dashuri:Ju që jeni beqar edhe kërkoni gjysmën tjetër, ndoshta me Marsin duke hyrë në shenjën tuaj më 15 të muajit, erdhi koha kur dashuria do të godas fortë derën e zemrës suaj.Së shpejti do të njihni personin që do të sjellë në ju ndjenjën e dashurisë dhe fuqinë e dashurisë.
Parashikimet profesionale:
Në profesionin tuaj këtë javë do të jetë me disa ulje dhe ngritje dhe ndoshta konflikte me njerëzit që keni punuar për një kohë të gjatë. Disa nga kolegët tuaj komentojnë mbi gjërat që sapo të informohenitë mërziteni ose dhe të zhgënjeheni. Mos u jepni hapësirë dhe vazhdoni të bëni punën tuaj aq mirë sa ju dini, pasi së shpejti do të shihni se do të justifikoheni dhe do të provoni atyre se vogëlsirat nuk është lloji juaj.Kujdes në lidhje me financat tuaja, ju paralajmëron që të ndani shpenzimet tuaja sepse ka plagë të hapura të së kaluarës që janë ende në pritje.