DASHI:

Shenjat e zjarrit duhet të përballen me një rënie të lehtë. Ata të lindur në shenjën e Dashit tani duhet të përpiqen të kuptojnë se çfarë mund të bëjnë dhe çfarë duan të bëjnë. Shumë prej tyre kanë filluar një punë ose kanë përfituar nga një mundësi, që tani mund të çojë në rezultate të mira. Ata që kanë një punë mjaft të qëndrueshme dhe dëshirojnë të arrijnë më shumë, mund të bëjnë kërkesa, gjatë pjesës së dytë të majit. Por kini kujdes që të mos jeni shumë të drejtpërdrejtë dhe pretendues, sepse të tjerët nuk janë gjithmonë të gatshëm të bien dakord.

DEMI

Horoskopi javor, me Mërkurin dhe Diellin që janë në tranzit në shenjë. Urani ju detyron të përballeni me ndryshime. Shumë situata po ndryshojnë gjithçka rreth jush. Tani nuk mund të kthehesh më pas, pasi shumë pika referimi kanë ndryshuar.

BINJAKET

Horoskopi javor tregon një shërim të mirë. Jupiteri është kundër dhe ky mbetet një vit i ruajtjes dhe jo i inovacionit. Ky është një vit në të cilin duhet të ruash dhe jo të përtërish. Shumë prej jush në këtë periudhë e kanë kuptuar se duhet të bëjnë një punë konservatore gjithashtu sepse Jupiteri vazhdon të jetë kundër. Ju mund të përballeni me një problem pune që është përcaktuar nga palët e treta. Dashuria, megjithatë, ndihmon ata që kanë qenë pak më poshtë në humor, dhe tani mund të shërohen. Dashuria do t’ju sjellë energjinë që ju nevojitet për të fituar betejat tuaja.

GAFORRJA

Në javët e fundit ka pasur kaq shumë tensione që ju jeni përballur. Ata që kanë lindur në shenjën e Gaforres, janë shumë të ëmbël dhe të kuptueshëm, por kur zemërohen, ato bëhen veçanërisht agresivë. Disa situata janë të paqarta dhe konfuze. Në punë ku mund të vlerësoni alternativat, kjo është një kohë e mirë për të filluar një projekt. Përkundër sinjaleve të Saturnit, ekziston një lodhje e fortë dhe çdo hap para kushton përpjekje, por ju do të keni mundësi për ta kompensuar.

LUANI

Ka një rënie të lehtë, ka polemika dhe tensione që mund të ngadalësojnë. Në këtë moment ekziston ende një aspekt i shkëlqyer i Jupiterit që ju mbron dhe ju lejon të merrni atë që dëshironi. Megjithatë, horoskopi i javës raporton se mund të ketë shqetësime dhe ngadalësime. Është e vështirë për ju të bëni kompromis me të tjerët, gjithashtu sepse keni besim të madh në veten tuaj dhe preferoni të kryeni projekte si udhëheqës. Disonanca e Merkurit dhe Diellit tregon se ka shqetësime në lidhje me menaxhimin e parasë. Disa çështje nuk janë të lehta për t’u menaxhuar dhe duhet të veproni me kujdes. Kujdes nga fjalët.

VIRGJERESHA

Ju jeni ndër shenjat e preferuara të yjeve, mund të arrini më shumë falë kontakteve të mira. Sidomos gjatë ditës së 20-të të muajit ju mund të mbështeteni në energji të mirë. Ata që duan të bëjnë propozime dhe të rinovojnë një kontratë ose marrëveshje, do të kenë zgjidhje të mira në maj. Gjatë pjesës së dytë të muajit do të ketë një ringjallje të pasionit. Kjo është një kohë interesante për çiftet që e duan njëri-tjetrin dhe për ata që kërkojnë një ndjenjë të re.

PESHORJA

Gjatë fundit të majit mund të ketë një rënie të lehtë fizike. Ju keni qenë shumë të zënë në periudhën e fundit, aq shumë sa që të ndjeni fort momentin e stresit. Emocionet mund të kthehen e të jenë aktuale. Në periudhën e fundit keni përjetuar një moment krize, ka pasur probleme që nuk mund të adresoheshin, por në fund të majit ju do të jeni në gjendje të gjeni pak më shumë qetësi dhe të përmirësoheni.

AKREPI

Kundërshtimi i Diellit dhe Merkurit ju penalizon. Në përgjithësi, keni nevojë për inkurajim. Edhe në dashuri nuk zbuloni tërësisht veten, sidomos në fillim, kur ju doni t’i jepni hapësirë të tjerëve për të thënë atë që ata mendojnë dhe ndiejnë. Vetëm më vonë e ekspozoni veten. Maji është një muaj me luhatje. Çiftet në krizë janë në rrezik. Në punë ekziston diçka që ju pengon. Aftësitë tuaja ndoshta janë të tilla që dëshira juaj për të bërë diçka të re mund të pengohet nga ata që kanë lehtësi në kufizimin e ambicjeve tuaja.

SHIGJETARI

Ka momente acarimi, por në përgjithësi Jupiteri ju mbron. Megjithëse disa zgjidhje dhe përgjigje janë të ngadalshme për të arritur, dhe, edhe pse mund të ketë konflikte në familje, mos harroni se do të jeni ende në gjendje të arrini një sukses të madh. Marrëdhëniet ndërpersonale po shkojnë mirë. Edhe pse pjesa e parë e vitit ishte mjaft e ngadaltë, ky mbetet një vit shumë pjellor për ata që duan të mbajnë një histori ose të kenë një fëmijë. Sipas horoskopit javor një moment tjetër i rëndësishëm do të jetë gjatë fundjavës, kur ju mund të përjetoni emocione. Maji është një muaj i rëndësishëm gjatë të cilit mund të merrni përgjigje. Kush nuk ka pasur lajme të rëndësishme, tani gjatë pjesës së fundit të majit mund t’i duhet të rivlerësojë disa pritshmëri. Ju do të duhet që të bëni kompromise për të ecur përpara. Shumë situata do të duhet të zgjidhen.

BRICJAPI

Horoskopi javor i Paolo Fox raporton se keni energji të madhe, kjo është java e duhur për të marrë një konfirmim më shumë. Është e padobishme për ju të kërkoni zgjidhje aty ku ato nuk ekzistojnë. Eshtë e panevojshme të këmbëngulni, në përpjekjet për të rimarrë situatat që tani kanë ndryshuar. Kjo gjendje e majit është shumë e bukur për t’u përballur me një çështje të punës dhe për ta mbyllur me atë gjë, që nuk është më e vlefshme për t’u bërë.

UJORI

Ju jeni debatues, të shqetësuar, sepse në këto ditë është e vështirë të gjesh rrugën e duhur ose zgjidhjen e duhur përballë ndryshimeve që imponon Urani. Ju jeni në kundërshtim me veten dhe gjithashtu për këtë arsye e bëni edhe më të vështirë për të gjetur qetësi përsëri. Shumë duan të bëjnë ndryshime të mëdha në një kohë të shkurtër. Astrologjia tregon një rrugë të caktuar për të ndjekur. Në këtë rast horoskopi javor tregon se ka një ndjenjë të fortë hakmarrjeje që mbizotëron mbi gjithçka tjetër. Ju doni të hidhni gjithçka në ajër, gjithashtu sepse jeni të lodhur nga detyrimi për t’iu nënshtruar detyrimeve të të tjerëve që duan t’ju pengojnë. Por kini kujdes që të mos ekzagjeroni në dhënien e përgjegjësive të disa prej frustrimeve tuaja, tek të tjerët. Kjo është koha për të reaguar, edhe në dashuri, maji dhe qershori do të jenë muaj të veçantë sa i përket ndjenjave.

PESHQIT

Ju jeni një shenjë shumë krijuese, ata të lindur nën këtë shenjë të zodiakut tregojnë art të madh dhe janë shumë të vëmendshëm ndaj gjithçkaje. Jeni shumë të interesuar për punë, por tani duhet të tregoni pak më shumë vëmendje dhe forcë edhe në çështjet private. Në fakt, nganjëherë ju mund të thoni gënjeshtra për të kapërcyer situata të sikletshme. Është e nevojshme të përpiqeni të ballafaqoheni me partnerin për të gjetur një kompromis.