Ballina Horoskopi Ç’lloj inteligjence ke në bazë të shenjës së horoskopit?

Ç’lloj inteligjence ke në bazë të shenjës së horoskopit?

Ke menduar ndonjëherë se si cilësohet inteligjenca jote? Atëherë njihu me këtë fakt.

Dashi 

Ke inteligjencë dinamike, të pëlqen të zgjidhësh problemet. Nuk iu druhesh sfidave, edhe kur duken si luftëra të vështira. 

Demi

Inteligjenca këmbëngulëse e demit e ndjek atë ngado. I ngadaltë në gjykim, përherë në ndjekie të intuitës…edhe kjo është një formë inteligjence.

Binjakët

Shenja që dominohet nga Mërkuri ka aftësi logjike dhe komunikuese. Inteligjenca e kësaj shenje është e shpejtë dhe arsyeja e qëndrueshme dhe e saktë. 

Gaforrja

Jeni shumë të ndjeshëm ndaj dukurive të jashtme. I vlerësoni gjërat sipas antenave tuaja, ky është tipari I inteligjencës së gaforreve. 

Luani

Keni inteligjencë të ndjeshme, dini të kapni rastet e rëndësishme dhe keni gjykim të kthjellët. Megjithatë, cilësia juaj më e madhe është besimi në vete dhe dyshimi te të tjerët. 

Virgjëresha

Keni inteligjencë praktike! Nga ana tjetër jeni thuajse maniakë dhe kërkoni që gjithçka të jetë në perfeksion. Megjithatë, nuk i ke vetëm fjalë, i bën mendimet realitet. 

Peshorja

Aftësia juaj për të marrë në dorë situatat ju bën të cilësoheni me inteligjencë diplomatike. Di të jesh dakord me të gjithë, por mbi të gjitha arrin të rregullosh edhe marrëdhëniet më ekstreme. 

Akrepi 

Vullneti, logjika dhe rezistenca janë cilësitë e akrepit. Është instiktiv dhe ka një formë inteligjenve të thellë që e përdor si mundësi mbijetese. Akrepi di ta gjejë zgjidhjen me intuitë. 

Shigjetari 

Ke inteligjencë të kthjellët e të gjallë. Nuk të pëlqen të qëndrosh në një vend dhe di t’i bësh mirë llogaritë e tua. Ke objektiv të qartë dhe di mënyrën e duhur për ta arritur. 

Bricjapi

Je i prerë për studime dhe punë të vazhdueshme. Nuk lodhesh së dëgjuari dhe inteligjenca juaj është meditative. Reflekton shumë, por je edhe njeri që i mat e peshon mirë gjërat përpara se t’i bësh apo thuash.

Ujori

Shenja e ujorit dominohet nga Saturni dhe ndonjëherë është nën ndikimin e Uranit. Saturni është planeti i llogjikës ndërsa Urani cilësohet si planeti që i bën shenjat rebele dhe antikomformiste. Këto janë edhe tiparet e inteligjencës tënde.

Peshqit

Inteligjenca e peshqve është instiktive dhe racionale sepse janë shumë të ndjeshëm. Forca juaj është magnetike dhe e thellë.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook
Gjykata e Apelit Durrës lë në fuqi vendimin e mëparshëm, Dashamir Xhika mbetet në burg

“Hapja e portave drejt ferrit”, artikulli i ‘The Economist’ për ndryshimin e kufijve në Ballkan

FOTO/ Fejohet këngëtari i njohur shqiptar, publikon pamjet e shkëmbimit të unazave

DOSSIER/ “Të lidhur me tela me gjemba”, si u pushkatuan barbarisht nga komunistët 22 intelektualët shqiptarë

VIDEO/ Aksidenti fatal në Shkodër, 1 minutë heshtje në takimin Vllaznia-Teuta

Bulqizë/ Mbulohet nga dëbora, furgoni me 9 pasagjerë bllokohet 2 orë në rrugë

Vlorë/ Rikthehen atentatet me eksploziv, një tjetër shpërthim biznesi në mesnatë

Rrëfimi tronditës i 18-vjeçares shqiptare: Prindërit më mbajnë të burgosur në shtëpi, duan të më…

VIDEO/ Plagosja e dyfishtë në Tiranë, publikohen pamjet e sherrit mes dy grupeve

“Deklaratat për presidentin e përbashkët Shqipëri-Kosovë”, reagon Vasili: Vendi digjet, Rama…

Artikulli paraprakJa cilat janë pikat e dobëta të çdo shenje, si të mbroheni kur dikush përpiqet t’ju sulmojë…
Artikulli tjetërPeleshi jep lajmin e mirë për fermerët, ja për çfarë bëhet fjalë