Ballina Horoskopi Dy shenja horoskopi janë më inteligjentet. Cilat?

Dy shenja horoskopi janë më inteligjentet. Cilat?

Natyrisht se kjo profeci nuk është plotësisht e saktë, por astrologët konsiderojnë se disa shenja horoskopi janë më inteligjente se tjerat. Së paku potencialisht.

Ekspertët pohojnë se të gjitha shenjat yjore në një mënyrë apo tjetër janë inteligjente. Mirëpo, dy veçohen nga grupi. Në fakt, personat e lindur në shenjën e Ujorit apo Akrepit do të duhej të janë më inteligjentë se të tjerët.

Inteligjenca analitike

Në këtë kategori përfundimisht fiton Ujori. Të lindurit në këtë shenjë munden me lehtësi t’i analizojnë faktet dhe shpesh kanë koeficient të lartë inteligjence. Shembull për këtë është sjellja tipike e Ujorit – sikur ajo e Sheldon Cooper në serialin “The Big Bang Theory”. Ai është jashtëzakonisht i mençur por nuk i kupton shumë emocionet dhe botën reale.

Inteligjenca interpersonale

Krejtë kundër nga Ujori, Akrepët dhe Akrepet kanë aftësinë që t’i njohin lehtë njerëzit dhe të krijojnë miqësi – thjeshtë i kuptojnë të tjerët. Për këtë, është pothuajse e pamundur që t’i bëhet ndonjë shaka, t’i mashtroni apo diçka të tillë.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook

Punonin si prostituta në lokalin e natës, ndalohen nga policia 8 shqiptare dhe 3 serbe

Meta pret trupin diplomatik në Tiranë: Integrimi në BE, do të ishte një ngjarje historike…

FOTO/ 23 vjeç dhe aksioner në 2 kompani, kjo është “bisha” e bardhë e djalit të Vangjush Dakos

Kryeministri Rama jep lajmin e mirë për qytetin e Kukësit, ja për çfarë bëhet fjalë

“Pse më ngacmove motrën”, shqiptari vret bashkëatdhetarin, gjykata…

Policia jep detaje rreth arrestimit të Gazmir Xhurxhit, mori 17 milionë duke…

HARTA/ Publikohet lista me “100 Fshatrat Turistike”, spikat Lazarati

Ndahet nga jeta Jonuz Musliu, Meta shpreh ngushëllime

Ndarja nga jeta e komandanti të njohur kosovar, Luan Rama ngushëllime familjarëve

Bënte kërdinë duke vjedhur, arrestohet “skifteri” në Berat

Artikulli paraprakVIDEO/ Policia mbërrin me gomone në Novoselë, shpëtohen 4 jetë njerëzish
Artikulli tjetërMbi 600 mina me sahat, alarmi për rezervuarët dhe digat e vendorëve (Harta)