Ballina Horoskopi E shijojnë jetën zgjuar, cilat janë 4 shenjat e horoskopit që nuk...

E shijojnë jetën zgjuar, cilat janë 4 shenjat e horoskopit që nuk flenë shumë gjumë

Gjumi është një element shumë i rërndësishëm në jetën tonë dhe sipas ekspertëve të rriturit duhet të flenë 7-9 orë gjumë.

Mirëpo jo të gjithë të rriturit e zbatojnë këtë afat kohor për gjumë. Disa prej tyre abuzojnë me gjumin, duke fjetur më pak nga ç’kanë nevojë.

Ja cilat janë 4 shenjat e horoskopit, të cilat preferojnë ta shijojnë jetën zgjuar dhe bëjnë shumë pak orë gjumë.

1. Dashi
Është e pamundur të dihet nga vjen  burimi i energjisë i dashit, edhe kur nuk flejnë. Ndonjëherë duket sikur nuk kanë nevojë fare për të fjetur. Ata kanë moton: “Unë do të fle kur  të vdes “. Sipas ekspertëve, ata janë shumë aktivë dhe të qenurit të zënë është gjëja më e mirë për një person të shenjës së dashit.
2. Shigjetari
Shigjetari nuk mund të qëndrojë me mendimin se mund të humbasë diçka. Nëse ata udhëtojnë, ata duhet të shohin dhe të bëjnë gjithçka! Ata nuk do ta lejojnë gjumin t’i pengojë që të shijojnë gjërat që i rezervon jeta. Shigjetarët  e dinë sa i rëndësishëm  është gjumi, por nuk e duan atë t’i marrë kohën e tyre.
3. Ujori
Ujorët  tentojnë të gjejnë mënyra për të fjetur edhe më pak. Është e çuditshme. Ata duan të mendojnë për zgjidhjet e problemeve, kështu që mund të qëndrojnë zgjuar gjatë natën. Ujori, sipas intv.al lufton plakjen,  pra mundohen të shfrytëzojnë çdo çast të jetës për të arritur diçka me vlerë. Nuk duan të humbasin kohën kot!
4. Binjakët
Ata mund të planifikojnë të shkojnë në shtrat në një orë të hershme, por pastaj ata qëndrojnë në rrjetet sociale ose planifikojnë udhëtimin e tyre të ardhshëm deri në orët e vona. Ata e duan gjumin, por vëmendja e tyre shpesh kapet te diçka tjetër përveç gjumit. Mendjen për të bredhur e kanë binjakët!

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook
LAJM I FUNDIT/ Ekzekutohet me armë shqiptarja në Greqi, dyshohet se e vrau…

E PAZAKONTË/ “Më jep vajzën për nuse, ose ju vrava të gjithëve”, nipi kërcënon me jetë xhaxhain

U arrestua për shpërdorim detyre, lirohet zyrtari i LSI-së. Prokuroria zbuloi se…

Durrës/ Akuzohet për shpërdorim detyre, cili është inspektori i Policisë i arrestuar nga SHÇBA

E rëndë! Banesa në Kombinat përfshihet nga flakët, 80-vjeçari shkrumbohet brenda saj

VIDEO/ Një burim i vërtetë frymëzimi, njihuni me motrat binjake që jetojnë me dy koka në një trup

EMRAT/ Ishin kthyer në makthin e pronarëve aziatikë, njihuni me “3 skifterët” shqiptarë në SHBA

Rikthehet “Balena Blu”, i merr jetën dy motrave minorene. Momenti para se të hidheshin nga kati i 10 (Video)

VIDEO/ Habit drejtori i Ujësjellësit: E kam lënë qëllimisht qytetin tre ditë pa ujë, s’më mori njëri në telefon

Durrës/ I sekuestrohet 2 milionë euro pasuri, kush është biznesmeni me precedentë (Emri)

Artikulli paraprakVrasja e Devi Kasmit/ Policia arreston autorin, vrasës me pagesë nga Greqia
Artikulli tjetërDETAJE/ Devi Kasmi u vra nga një oficer i forcave speciale greke (Emri)