Moderatorja e njohur ka bërë bujë me humbjen e kilogramëve. Blerona Zeqiri qysh në moshën e hershme ka qenë pjesë e ekranit televiziv, duke korrur suksese të shumta

Mbrëmë Blerona ishte prezente në një dasëm, e cila me fustanin ngjyrë të kuqe duket tamam princeshë.

Me një model perfekt dhe në ngjyrë të kuqë moderatorja shkëlqeu në dasëm.