Champions League” dhe “Europa League” do të luajnë këtë mesjavë sfidat e radhës për fazën me eliminim direkt, por ndryshe nga ç’ndodh zakonisht ndeshjet do të nisin me një minutë heshtje.

Lajmin e ka bërë të ditur UEFA ,e cila me anë të një postimi konfirmon që si shkak i ndarjes së parakohshme nga jeta të futbollistit të Fiorentinës Davide Astori.

Sipas këtij vendimi të gjitha ndeshjet e organizuara prej saj do të nisin me një minutë heshtje.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook