Kjo recetë supe është ideale për të gjithë ju që dëshironi të hiqni qafe kilogramët e tepërt.

Përbërësit janë të thjeshtë dhe përgatitja po ashtu.

Përbërësit:

 • 2 copa gjoks pule
 • 1/3 lakër e bardhë
 • 2 speca
 • ½ qepë
 • 1 karotë
 • 2 copa selino
 • 1 kuti misër
 • 1 kuti mashurka, të konservuara
 • 300 gram domate
 • 300 gram salcë domate
 • 1 kuti fasule (të kulluara)
 • 2 gota lëng pule
 • 2 thelpinj hudhër
 • Kripë
 • Piper

Përgatitja:

 • Pastrojini perimet dhe më pas qërojini. I prisni në copa të vogla dhe hidhini në një enë.
 • Shtoni më pas edhe produktet e konservuara. Rregullojini me kripë dhe piper.
 • Ziejini fillimisht në temperaturë të lartë dhe më pas uleni atë. Pasi perimet janë zbutur, largojeni supën nga zjarri dhe shërbejeni menjëherë. 
 • Nëse dëshironi, mund ta kaloni në blender për ta bërë supën kremoze! 

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook