Deputeti i PD, Alket Hyseni, i kujton opozitës se nuk po veprojnë në emër të shqiptarëve por të interesave të tyre.

Hyseni kujton figurën e shqiptares Nënë Tereza, duke shprehur “keqardhje” për opozitën të cilët nuk ndjekin shembullin e saj për të mirën e të gjithë shqiptarëve.

Ai thotë se nuk e e dëshironi drejtësinë dhe thekson se është vetë opozita që preket e para nga padrejtësitë që ka bërë në vend.

Deputeti i bën kritikë të të ndihmojnë vendin drejt BE-së e jo të prishin imazhin vetëm për faktin se nuk janë në pushtet.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook