Shqipëria do të përfshihet nga i ftohti Siberian gjatë javës së ardhshme, ku temperaturat pritet të zbresin në disa gradë Celsius.

Meteorologët parashikojnë ulje deri në -7 gradë në kryeqytet dhe deri në -13 gradë në zonat malore.

Ja si do të jetë parashikimi i motit gjatë javës së parë të Vitit të Ri.