‘Instagram’ po sjell një risi të re, që ndihmon përdoruesit për të parë se sa kohë ata kanë shpenzuar në aplikacionin e rrjetit social.

Kjo është bërë e mundur sipas një zbulimi nga një studiues aplikacionesh, Jane Manchun Wong, i cili ka gjetur funksionin e fshehur në kodin e aplikacionit Instagram Android.

CEO i Instagram Kevin Systrom më vonë konfirmoi raportin origjinal në një seri cicërimash, duke komentuar se kompania është “duke ndërtuar mjetet që do të ndihmojnë komunitetin IG të dinë më shumë në lidhje me kohën që ata kalojnë në Instagram-çdo herë që duhet të jetë pozitive dhe e qëllimshëm”.

Ende nuk ka ndonjë hollësi në lidhje me këtë funksion që do të sjellë, por kjo shënon Instagram si kompaninë e fundit të madhe që ka filluar të mendojë rreth asaj se si përdoruesit janë angazhuar me prodhimet e tyre, duke ndjekur gjurmët e kompanive si Google dhe kompanisë mëmë Facebook, shkruan PCW.

Kohët e fundit, Google njoftoi se Android P do të përfshijë disa tipare për të ndihmuar përdoruesit të menaxhojnë kohën e tyre në telefonat e tyre më me mençuri, duke përfshirë edhe dështime të detajuara të se sa kohë ata kanë qenë duke përdorur aplikacione të ndryshme.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook

LEXO EDHE:  Zbuloni komentin qe ka bërë Enca në foton topless të Kim Kardashian