Kryeredaktori i RD, Bledi Kasmi poston në rrjetet social një shkrim të tijin dedikuar vëmendjes mediatike, ndaj grabitjes së “famshme” të bankës.

Ai ka ironizuar duke thënë se u harrua vjedhja e 7.7 miliardë lekëve që kryehajduti mori nga xhepat e shqiptarëve dhe ia ka dhënë incerenatorit të djegies të plehrave në Fier.

“Kazan!

Vjedh 300 mijë lekë quhet grabitje, vidh miliardat quhesh timonier!

48 orë lajme për një hajdut që vodhi 300 mijë lekë në një bankë. Asnjë minut lajme për 7.7 miliardë leket që kryehajduti mori nga xhepat e shqiptarëve dhe ja dha paradhënie, pa filluar punën, inceneratorit të djegies se plehrave në Fier! Kazan!”, shkruan Kasmi në rrjetet sociale.  

 
Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook