Ish-drejtori i policisë së Durrësit, Aleks Hajdari plas bombën me deklaratën e bërë në emisionin “Opinion”.

Ai thotë se në zonat e Fushë-Krujës, Rinasit dhe Durrësit ndodhen të magazinuara 100 ton kanabis.

Sipas Hajdarit, kjo sasi e madhe droge në qarkun e Durrësit është prodhuar 2 vitet e fundit dhe nuk ka mundur ende të transportohet jashtë vendit.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook