Ish-kreu i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu ka dhënë një njoftim të rëndësishëm për politikën shqiptare, teksa tregon se SHBA ka nisur një strategji të re për shkatërrimin e partive të vjetra në Europë.

Sipas Spahiut, ky do të jetë dhe fundi i Partisë Demokratike e asaj Socialiste në Tiranë.

Ish-nënkryetari i Këshillit të Lartë të Shtetit, i referohet intervistës së ambasadorit amerikan në Gjermani, i cili është dhe një nga njerëzit me të afërt të Trump-it.

Richard Grenell zbuloi se SHBA ka nisur një strategji që synon forcimin e partive nacionaliste, të cilat janë kundër establishmentit dhe dobësimin e partive të vjetra që kanë mbi 15 vite në politikë.

Statusi i plotë
LAJM I FUNDIT / SHBA shpall strategjinë për shkatrrimin e partive të vjetra në Europë. “Fundi i PD & PS në Tiranë”
Në një interviste të ambasadorit të ri t´SHBA në Gjermani, Richard Grenell me portalin e djathtë të internetit Breitbart njeriu i më i afërt i Trumpit sapo deklaroi se ai synon të forcojë forcat nacionaliste në Evropë, të cilat janë kundër establishmentit dhe të dobësohen partitë e vjetra duke ndëruar elitat në vendet europiane që kanë mbi 15 vite në politikë! Gjermania po përgatit shpalljen Non Grata dhe largimin e ambasadorit amerikan ….

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook