Nëpërmjet një rrëfimi prekës, futbollisti polak Jakub Blazikovski ka treguar për jetën e vështirë të tij.

31-vjeçari zbuloi se ai dhe i vëllai i tij ishin dëshmitarë të vrasjes brutale të nënës së tyre nga babai.

 Ish-lojtari i Borossia Dortmund u shpreh se ishte vetëm 10-vjeç kur babi i kishte therur me thikë nënën.

“Krimi kishte ndodhur pas një debati të tensionuar. Babai i tij vrasës u dënua me 15 vite burgim. “Në autobiografinë time zbuloj gjithçka që më ka ndodhur, përfshirë edhe kur isha dëshmitar i vrasjes së nënës nga babai në moshën 10- vjeçare. Kurrë nuk do ta kuptojë pse ndodhi. Gjithmonë e pyes veten pse?”, deklaroi Blazikovski.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook