Shumica e njerëzve kanë njohuri mbi disa ushqime të cilët veç se kanë shumë vlera ushqyese të rrisin dhe dëshirën seksuale.

Me siguri ju e dini që çokollatënn e zezë, luleshtrydhet, bananet, arrat, midhjet etj janë disa nga këto por egzistojnë dhe shumë ushqime të tjera të cilat janë afrodiziakë të përsosur. Ndaj në këtë shkrim ne do tu sjellim një listë të gjatë të ushqimeve të cilat rrisin drejtë për drejtë dëshirat seksuale:
1. Çokollata e zezë

2. Selinoja

3. Farat e kungullit

4. Bostani

5. Rrushi i kuq

6. Arrat

7. Shpargujt

8. Produktet me bazë sojën

9. Specat paprika dhe specat djegës

10. Tartufi

11. Hudhrat

12. Farat e pishës

13. Luleshtrydhet

14. Borziloku

15. Fiku

16. Avokado

17. Qiqrat

18. Brokoli

19. Lëngu I shegës

20. Farat e kërpit

21. Peshku salmon

22. QumëshTi me çokollatë

23. Vera dhe pijet e lehta alkoolike

24. Midhjet dhe karkalecat

25. Bananet

26. Shafrani (lule)

27. Fasulet e kuqe

28. Farat e kardamonit

29. Xhinxhëfilli

30. Boronicat e kuqe
Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook