Ja si të bëni ilaçin më të fuqishëm shtëpiak, për të ulur kolesterolin dhe për të djegur yndyrën në të njëjtën kohë. 

Kjo recetë e përgatitur në shtëpi është me të vërtetë e mahnitshme, madje e rekomandojnë edhe specialistët e shëndetit për njerëzit që kanë nivele të lartë të kolesterolit.

 Ky ilaç shtëpiak është shumë i thjeshtë dhe i lehtë për t’u bërë. Gjëja më e mirë është se përbëhet nga përbërës që gjenden shumë lehtësisht.

Përbërësit

  • 3 limonë
  • 2 tufa me majdanoz
  • 2 litra ujë të filtruar
  • Sodë pjekjeje (buke)

Përgatitja

Së pari duhet të pastroni limonin me pak sodë buke, me qëllim që të eliminoni pesticidet e dëmshme dhe papastërtitë nga limoni. Pastaj duhet të valoni ujin dhe ta lini të ftohet. Prisni limonin në pjesë dhe copëtoni majdanozin, duke i shtuar më pas në ujë. Mbuloni përzierjen dhe sigurohuni ta ruani në frigorifer. Ditën tjetër keni nevojë të derdhni përzierjen në një kavanoz ose shishe qelqi dhe konsumoni 100 gr të kësaj përzierjeje çdo ditë. Do të mahniteni nga rezultatet.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook